Patronlar, işçi çıkarıyor !

Yayınlama: 29.12.2023
A+
A-
Mehmet Yasin Soran, Yıldırım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 'Gazetecilik' bölümünü 2020'de, Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi 'Medya ve İletişim' bölümünü 2023 yılında bitirdi. İlk haber sitesini 2017'de kurdu, şu ana kadar toplam 17 haber sitesi, 1 radyo sitesi ve 1 forum sitesi yönetti. Toplam 9 kısa filmin kameramanlığını ve yönetmenliğini üstlendi. Şuan da Bursa Tarafsız haber sitesinin imtiyaz sahibidir.

Ülkemiz 2024 yılına girmesine gün sayarken, açıklanan yeni asgari ücret zammı ile birlikte işçiler biraz olsun rahatladık derken, patronlar işçilere yeni yıl zammı yapmamak için anlaşmalı olarak işten çıkış veriyor.

2024 ocak ayında geçerli olmak üzere gerçekleşecek olan asgari zam tutarını işçilere yansıtmak istemeyen, yüzlerce işveren ‘KÜÇÜLTMEYE GİDİYORUZ’ diyerek işçilerin mesaisine son verdi. Ocak ayında asgari ücret ile yeniden eleman alacak olan firma, şirket sahipleri kendilerini karlı olarak görecek.

Asgari ücrete zam gelse bir sorun, gelmese ayrı bir sorun !

Ülkemiz de yükselen enflasyona karşı %49’luk zam oranıyla birlikte yeni açıklanan asgari ücret net tutar 17.002,12 TL, brüt tutar ise 20.002,50 TL oldu.

İşçiler ailelerini geçindirme mücadelesi verirken, şirket sahipleri kazancının derdinde

T.C. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın bu konuya müdahale etmesi şart !

Bana kalırsa olması gereken, her yıl Aralık ayı başlangıç alınarak, Şubat ayına kadar ‘3ay’ süre zarfında eleman çıkarmak yasak olmalı ve yasalaştırılmalı.

Vatandaş evine giren ekmeğinin derdinde iken işveren hangi yolla daha kazançlı olurum düşüncesi içinden kesinlikle çıkmalıdır.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.