Verin 600 TL’yi ManşetX’e ünlü etsin sizi!

Yayınlama: 10.01.2024
A+
A-
Mehmet Yasin Soran, Yıldırım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 'Gazetecilik' bölümünü 2020'de, Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi 'Medya ve İletişim' bölümünü 2023 yılında bitirdi. İlk haber sitesini 2017'de kurdu, şu ana kadar toplam 17 haber sitesi, 1 radyo sitesi ve 1 forum sitesi yönetti. Toplam 9 kısa filmin kameramanlığını ve yönetmenliğini üstlendi. Şuan da Bursa Tarafsız haber sitesinin imtiyaz sahibidir.

Yazıma geçmeden önce, bütün basın emekçilerinin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutlarım.

Gazetecilik mesleği bugüne kadar 68 basın şehidi vermiştir, vatandaşa doğru haber ulaştırabilmek adına kalemlerinin silahtan daha güçlü olduklarını göstermişlerdir.

Gelelim konumuza, sitemizde ki bir köşe yazarımıza gelen mesajda ‘600TL’ye sizi ManşetX gazetemiz’de başarılarınızı yayınlayalım’ haber ve gazetecilik mesleği bu kadar kutsal iken, 600TL’ye vatandaşa haber görünümüyle reklam sunan, halkımızın zamanını boş yere harcayan ‘gazeteci’ görünümlü ‘reklamcılar’ yüzünden dezenformasyon ile okuyucularımız karşı karşıya.

Korsanlar tarafından kaçırılan gemiye, helikopterden atlayıp röportaj yapan Uğur Dündar, yada kalemini silahtan daha iyi kullanıyor, Türk Milleti yalan haber okumasın diye Şehit edilen Uğur Mumcu, her görüşten parti liderlerini toplayıp tarafsızca program yapan Mehmet Ali Birand gibi usta gazeteciler vardı bu ülkede. Şimdi ne oldu peki ?

Sırf yalan haber okumasın bu yüce millet diye şehit olan gazeteciler var bir tarafta, diğer tarafta ise para için haber görünümü verdikleri reklam yapacak editörler var. Editör diyorum, gazeteci dahi demeye tenezzül etmiyorum.

Yazar ve Şair, Sunay Akın hocamın sözleriyle bitirmek isterim yazımı;

Bir ülkede yazılı ve görsel basın, parayı verenin öttürdüğü düdük olma yolundaysa Nasreddin Hoca’nın eşeğe ters binme zamanı geldi demektir.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.