Özgür Bursa

Yayınlama: 17.05.2024
A+
A-

En sevdiğim şeylerden biriydi Altıparmak, Heykel ve Fomara’da gezebilmek yürüyebilmek. İnsanın ruhuna iyi gelen Ulu Camii, Kapalı Çarşı ve Koza Han olabildiğince dolaşmak.

Bursa dışından gelen insanların Ulu Camii’nin yanı başındaki büyük havuzun oradaki fotoğrafçı amcaya resim çekildiklerini izlemek, çok değil 15 yıl öncesine kadar ne kadar özgür ve mutluyduk insanlardan zarar gelecek korkusu yoktu, mesela akın akın insanlar geçerken caddelerden kimse kimseye çok dikkat etmiyordu, en azından şimdiki gibi özgürdü anlayacağınız Bursa, hiçbir zaman ırkçılık yapmadım, yapmamda yapanı da tasvip etmem. Ama ben mültecisiz, tehlikesiz, özgür Bursa’yı çok özledim.

Seni sen yapan şey, özgür olmak değil midir ?, benim gibi düşünen Bursalı sakinlerin, Büyükşehir Belediyesi’nden, Osmangazi Belediyesi’nden artık beklentileri çok daha büyük umutlarımız yeşerdi diyebiliriz.

Şehrimizdeki kontrolsüz mülteci istilasına eminim güzel projelerle müdahale ederler. Başkan Mustafa Bozbey ile Bursalıların artık gülümsemeye gülmeye çok ihtiyacı var.

Bu uzun meşakkatli yolda tüm belediyelerimize de öncü olacağından şüphesi yok.

Bursalıların, Bozbey sayesinde artık, Bursa halkının özgürleşme yolunda umudu var.

Teşekkürler bursa gülümsüyoruz…

MERVE AYDEMİR

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.