Nilüfer’de kansere karşı bilinç artıyor

Nilüfer Belediyesi, Nilüfer İlçe Sağlık Müdürlüğü ile birlikte ‘Geç Kalma Sağlıklı Kal Projesi’ çerçevesinde 742 vatandaşa ücretsiz kanser taraması gerçekleştirdi. Proje çerçevesinde doktorlar, vatandaşlara kanser ve erken teşhis hakkında eğitimler …

Nilüfer’de kansere karşı bilinç artıyor
Yayınlama: 04.04.2024
A+
A-

Nilüfer Belediyesi, Nilüfer İlçe Sağlık Müdürlüğü ile birlikte ‘Geç Kalma Sağlıklı Kal Projesi’ çerçevesinde 742 vatandaşa ücretsiz kanser taraması gerçekleştirdi. Proje çerçevesinde doktorlar, vatandaşlara kanser ve erken teşhis hakkında eğitimler de verdi.

Nilüfer’de kansere karşı bilincin artırılması ve kanserle mücadelenin etkin olarak sürdürülmesi amacıyla her yıl olduğu gibi bu yıl da etkinlikler yapıldı. Nilüfer Belediyesi ve Nilüfer İlçe Sağlık Müdürlüğü’ne bağlı Kanser Erken Teşhis Tarama ve Eğitim Merkezi (KETEM) iş birliği ile 16 Ocak 2024 ile 1 Nisan 2024 tarihleri arasında ‘Geç Kalma Sağlıklı Kal Projesi’ çerçevesinde 24 mahallede 742 vatandaşa ücretsiz meme kanseri, rahim ağzı kanseri ve kalın bağırsak kanseri taramaları yapıldı. Kanser taramasına katılan vatandaşlara ayrıca Hacı Remzi Bakgör Aşevi’nde yemek ikram edildi. Programlar çerçevesinde Nilüfer İlçe Sağlık Müdürlüğü’nde görev yapan doktorlar, kanser hastalığı ve erken teşhisinin önemi hakkında da eğitimler verdi. Katılımcıların sorularını da yanıtlayan doktorlar, erken teşhisin önemine dikkat çekti.

niluferde kansere karsi bilinc artiyor 0 DFgJYyJj

niluferde kansere karsi bilinc artiyor 1 KP62Dwfd

niluferde kansere karsi bilinc artiyor 2 3qnq8khY

niluferde kansere karsi bilinc artiyor 3 cg6adf9P

niluferde kansere karsi bilinc artiyor 4 QOfGf8OF

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.