A Ulusal Bayan Futbol Ekibi, Avrupa Şampiyonası Elemeleri’nde muvaffakiyet hedefliyor

A Ulusal Bayan Futbol Ekibi, 5 Nisan Cuma günü İsviçre deplasmandaki maçla başlayacağı 2025 Avrupa Şampiyonası Elemeleri B Ligi 1. Küme uğraşından muvaffakiyetle ayrılmayı amaçlıyor.

A Ulusal Bayan Futbol Ekibi, Avrupa Şampiyonası Elemeleri’nde muvaffakiyet hedefliyor
Yayınlama: 03.04.2024
A+
A-

A Ulusal Bayan Futbol Grubu, 2025 Avrupa Şampiyonası Elemeleri B Ligi’nde İsviçre, Macaristan ve Azerbaycan’la karşılaşacak. İsviçre maçı öncesi ulusal sportmenler, AA muhabirine grubun amaçlarıyla ilgili açıklamada bulundu.

C Ligi’ni gol yemeden önder olarak tamamladıklarını vurgulayan Emine Ecem Esen, “C Ligi’nde rakiplerimiz muhakkak olduğunda kendimize bir maksat koymuştuk ve turnuvanın sonunda hedeflediğimiz yere ulaştık. Birebiri B Ligi’nde de geçerli. Başında tekrar kendimize bir maksat koyduk. B Ligi’nde konuk değil, kalıcı olmaya geldik.” dedi.

Karşılaşacakları takımlara hürmet duyduklarını tabir eden 29 yaşındaki atlet, “Rakiplerimiz dünya futbolunda çok değerli yerlere sahip lakin biz de amacımızı, gücümüzü biliyoruz. Her geçen gün üstüne koyarak ilerleyen bir grubuz.” tabirlerini kullandı.

MİLLİ FUTBOLCU NARİN YAKUT: “TAKIM İÇİ BAĞLANTI ÇOK İYİ”

Milli oyunculardan Narin Yakut da B Ligi’ndeki karşılaşmalar öncesi oynadıkları hazırlık maçlarını hatırlatarak, “Nerede olduğumuzun farkındayız, ona nazaran hazırlanıyoruz. O yüzden 2 tane hazırlık maçı yaptık. Yunanistan ve Romanya B Ligi’nden düştü. Nasıl bir yerde oynayacağımızın, kusurlarımızın, eksikliklerimizin farkına varmak için bu türlü bir hazırlık kampı geçirdik.” halinde konuştu.

Milli ekibin eksiklerini tamamladığını ve lig için hazır olduğunu belirten Yakut, grup içi irtibatla ilgili şunları söyledi:

“Takım içi irtibat çok âlâ. Zati hepimiz ligin içerisinde birbirimizle karşılaşıyoruz, farklı gruplarla oynuyoruz. Lakin burada olmak, tıpkı forma için uğraş etmek, hele ki Türk Ulusal Grup forması için çaba etmek çok başka bir gurur. Hepimiz birebir heyecanı hissediyoruz. Yedek ya da 11 hiç fark etmeksizin o alana çıktığımızda, maçı kazanmaya odaklanıyoruz yalnızca.”

MERYEM CENNET ÇAL: “ÇOK HOŞ BİR AİLE ORTAMIMIZ VAR”

B Ligi’nde muvaffakiyet hedeflediklerini lisana getiren ulusal futbolcu Meryem Cennet Çal ise, “Başarılı olmayı düşünüyoruz. Bunun için çok hoş çalıştık ve hazır bir halde cuma günü maçımıza çıkacağız.” dedi.

Takımda her vakit sevinçli bir ortam olduğunu aktaran 23 yaşındaki orta saha oyuncusu, “Milli grupta hakikaten çok hoş bir aile ortamımız var, bu da alana yansıyor. Dışarıdan bakıldığında ekip olduğumuz çok net görülüyor diye düşünüyorum.” biçiminde görüş belirtti.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.