178. Gün: İsrail saldırılarının sürdüğü Gazze’de can kaybı açıklandı

İsrail ordusunun Gazze’ye 7 Ekim 2023’ten bu yana düzenlediği saldırılarda hayatını kaybedenlerin sayısı 32 bin 916’ya yükseldi.

178. Gün: İsrail saldırılarının sürdüğü Gazze’de can kaybı açıklandı
Yayınlama: 02.04.2024
A+
A-

İsrail ordusu iki hafta önce baskın düzenlediği Gazze Şeridi’nin en büyük sağlık kompleksi Şifa Hastanesi ve çevresinden çekilirken arkasında onlarca ölü bıraktı. İsrail, Gazze kentinin batısında yer alan Er-Rimal semtindeki Şifa Hastanesini ve çevresini yakıp yıkarken hastaneye çıkan tüm yolları da tahrip etti. İsrail ordusunun, hastane ve çevresine düzenlediği saldırı sonucu bölgede nükleer bomba atılmış gibi büyük bir tahribat meydana geldi.

Gazze’deki Filistin Sağlık Bakanlığı Sözcüsü Eşref el-Kudra, yaptığı açıklamada, İsrail’in Gazze Şeridi’ne 178 gündür sürdürdüğü saldırılardaki ölü ve yaralı sayısı hakkında bilgi verdi.

Kudra, İsrail güçlerinin son 24 saatte Gazze Şeridi’ne saldırılarında 71 Filistinlinin daha yaşamını yitirdiği, 102 Filistinlinin yaralandığını belirtti.

İsrail’in 7 Ekim’den bu yana Gazze Şeridi’ne düzenlediği saldırılarda yaşamını yitirenlerin sayısının 32 bin 916’ya çıktığını aktaran Kudra, yaralı sayısının da 75 bin 494’e ulaştığını kaydetti.

Sağlık Bakanlığı Sözcüsü Kudra, hala enkaz altında ve yol kenarlarında ölülerin bulunduğunu ancak İsrail güçlerinin engellemesi nedeniyle sağlık ekipleri ile sivil savunma görevlilerinin cenazelere ulaşamadığını vurguladı.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.