Üstün Kupa maçı ertelendi mi, ne vakit oynanacak? (Galatasaray-Fenerbahçe Muhteşem Kupa finali tarihi)

Harika Kupa finali için tarih araştırmaları sürüyor. Fenerbahçe’nin Avrupa maçı nedeniyle Muhteşem Kupa finalinin ertelenmesi talebiyle ilgili Türkiye Futbol Federasyonu’ndan açıklama geldi. TFF, Fenerbahçe’nin ertelenmesini talep ettiği Muhteşem Kupa maçının evvelce belirlenen tarihte oynanacağını açıkladı. Artık ise futbolseverler, Galatasaray-Fenerbahçe Muhteşem Kupa finalinin oynanacağı tarihi sorguluyor. Pekala, 2023-2024 Harika Kupa maçı ertelendi mi, ne vakit oynanacak?

Üstün Kupa maçı ertelendi mi, ne vakit oynanacak? (Galatasaray-Fenerbahçe Muhteşem Kupa finali tarihi)
Yayınlama: 24.03.2024
A+
A-

Süper Kupa finalinin ne vakit oynanacağı, Galatasaray ve Fenerbahçeli futbolseverler tarafından araştırılıyor. Fenerbahçe, 11 Nisan’da Olympiakos ile yapacağı UEFA Avrupa Konferans Ligi’nde çeyrek final maçı nedeniyle Üstün Kupa’nın ertelenmesi için TFF’ye başvurmuştu. Yapılan müracaatın akabinde TFF’den açıklama geldi ve Üstün Kupa finalinin daha evvelce belirlenen tarihte oynanacağı açıklandı. Pekala, Harika Kupa maçı ertelendi mi, ne vakit oynanacak?

SÜPER KUPA MAÇI NE VAKİT OYNANACAK?

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), Fenerbahçe Kulübünün ertelenmesini talep ettiği 2023 Turkcell Muhteşem Kupa’nın daha evvel duyurulan tarihte oynanacağını açıkladı.

Buna nazaran; Galatasaray-Fenerbahçe ortasında oynanacak olan Harika Kupa maçı 7 Nisan 2024 Pazar Günü saat 21.30’da oynanacak.

ustun kupa maci ertelendi mi ne vakit oynanacak galatasaray fenerbahce muhtesem kupa finali tarihi 0 1MBvgiP2

TFF’DEN HARİKA KUPA AÇIKLAMASI

TFF’den yapılan açıklamada, “2023 Turkcell Üstün Kupa karşılaşması, 2022-2023 dönemi Harika Lig şampiyonu Galatasaray ile 2022-2023 dönemi Ziraat Türkiye Kupası Şampiyonu Fenerbahçe kulüpleri ortasında, daha evvel 21 Şubat 2024 tarihinde duyurulduğu üzere, 7 Nisan 2024 Pazar günü, saat 21.30’da Şanlıurfa 11 Nisan Stadyumu’nda oynanacaktır.” sözleri kullanıldı.

FENERBAHÇE ERTELEME BAŞVURUSU YAPMIŞTI

Fenerbahçe Kulübü, 11 Nisan’da Yunanistan’ın Olympiakos grubuyla yapacağı UEFA Avrupa Konferans Ligi’nde çeyrek final maçı nedeniyle Üstün Kupa’nın ertelenmesi için TFF’ye müracaatta bulunmuştu.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.