Ulusal boksör Buse Naz Çakıroğlu: Olimpiyat öncesi kendimi test etmek istiyorum

Ulusal boksör Buse Naz Çakıroğlu, Sırbistan’da düzenlenecek Avrupa Şampiyonası’na katılarak 2024 Paris Olimpiyatları öncesi kendini deneme fırsatı bulacak. Mesleğinde çok sayıda madalya bulunan Buse Naz, Tokyo 2020 Olimpiyatları’nda 51 kiloda gümüş madalya kazanarak ismini bayan boks tarihine yazdırdı.

Ulusal boksör Buse Naz Çakıroğlu: Olimpiyat öncesi kendimi test etmek istiyorum
Yayınlama: 23.03.2024
A+
A-

Milli boksör, son olarak 2023’te Polonya’nın Krakow kentinde düzenlenen Avrupa Oyunları’nda altın madalya kazanarak, Paris 2024 Olimpiyatları için kota alma başarısı gösterdi.

Sırbistan’da 14-23 Nisan tarihlerinde gerçekleştirilecek Avrupa Şampiyonası hazırlıkları için Kastamonu Olimpiyat Hazırlık ve Kamp Eğitim Merkezi’nde ulusal kadroyla çalışmalarını sürdüren Buse Naz, olimpiyat öncesinde bu tertipten da altın madalyayla dönmeyi hedefliyor.

Avrupa Şampiyonası’ndan hoş sonuçlarla dönmek istediklerini lisana getiren ulusal boksör, “Hem hoş sonuçlarla dönmek hem de ekip halinde şampiyon olmak istiyoruz. Dünya Şampiyonası’nda grup halinde dünya şampiyonu olmuştuk. Bu büyük unvanımızı korumak istiyoruz. Şu an her şey yolunda. Hoş başladık, hoş ilerliyor. Doğal Avrupa şampiyonasından sonra olimpiyat var. Çalışmaya devam edeceğiz.” dedi.

Paris Olimpiyatları’na geçen yıl Avrupa Oyunları’nda kota aldığını belirten Buse Naz, yaklaşık bir yıldır kıymetli bir maçta yumruk sallamadığını anlattı.

Avrupa Şampiyonası’nın bu açıdan da değerli olduğunu vurgulayan Buse Naz, şunları kaydetti:

“Hem rakiplerimin hem de kendi performansımı görmem için olimpiyat öncesi deneme olacak. Mesleğimde çok fazla Avrupa şampiyonluğu var. Burada da tekrar Avrupa şampiyonluğunu kazanmak istiyorum. Olimpiyat öncesi kendimi görmek, test etmek istiyorum. Olimpiyat yaklaşıyor, yaklaştıkça heyecanlanıyoruz. Bize gün yetmiyor. Hafta 8-9 gün olsa çalışmak için daha fazla vaktimiz olacak diye hissediyoruz. Hepimizin öncelikli amacı olimpiyat şampiyonu olmak. Biz her sıklette olimpiyata gitmek değil, olimpiyat şampiyonu olmak istiyoruz. Hocalar, federasyon, Bakanlığımız bizden çok umutlu. Milletimiz de gerimizde, bu takviyesi, kıymeti görüyoruz. Kendimize bu dayanak ve bedelle daha fazla güveniyoruz. Olimpiyat bizim için çok farklı olacak.”

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.