Trabzonspor-Fenerbahçe maçı sonrası tutuklanan taraftarların tahliye talebine ret

Trabzonspor-Fenerbahçe maçının akabinde çıkan olaylara ait tutuklanan 4 taraftarın tahliye edilmesi için yapılan müracaat reddedildi.

Trabzonspor-Fenerbahçe maçı sonrası tutuklanan taraftarların tahliye talebine ret
Yayınlama: 03.04.2024
A+
A-

Trendyol Süper Lig’de 17 Mart Pazar günü oynanan maçın akabinde gözaltına alınan ve 20 Mart’ta 2. Sulh Ceza Hakimliğince tutuklanan Hasan Ç, Engin T, Kadir O. ve Oğuzhan B’nin avukatları, tahliyeleri için Trabzon Cumhuriyet Başsavcılığına müracaatta bulundu.

Cumhuriyet savcısı, Hasan Ç. ve Kadir O’yu tahliye, öteki tutukluları mevcut halinin devamı talebiyle Trabzon 2. Sulh Ceza Hakimliğine sevk etti.

Hakimlik, itirazın reddine ve şüphelilerin mevcut halinin devamına karar verdi.

NELER YAŞANDI?

Trabzonspor-Fenerbahçe maçı sonrası çıkan olaylara ait gözaltına alınan 13 kuşkulu, emniyetteki süreçlerinin akabinde adliyeye sevk edilmişti.

Maç sonrası alana birinci atlayan maskeli Hasan Ç. ve korner direğiyle futbolculara gerçek koşan Engin T’nin de ortalarında bulunduğu 5 kuşkulu 20 Mart’ta çıkarıldıkları hakimlikçe tutuklanmış, 8 zanlı isimli denetim kuralıyla özgür bırakılmıştı.

Tutuklu taraftarlardan Mahmut Halil K’nin ise sıhhat durumu nedeniyle 26 Mart’ta tahliyesine karar verilmişti.

TRABZONSPOR’DAN AÇIKLAMA

Trabzonspor-Fenerbahçe maçı sonrası tutuklanan taraftarların tahliye talebine ret gelmesinin akabinde Trabzonspor bir açıklama yayınladı.

Yapılan açıklama şu tabirlere yer verildi:

“Haksız ve hukuka muhalif bir halde 17 gündür tutuklu bulunan 4 taraftarımızın tutukluluk süreçleri hala daha devam etmektedir.

Basit yaralamaya teşebbüs cürmünden 17 gündür tutuklu bulunan taraftarlarımızın tutukluluğa itiraz dilekçeleri iki sefer ‘jet hızıyla’ reddedilmiştir.

Ancak birebir ‘hassasiyet’ Fenerbahçeli bir kısım futbolcular hakkında yapılan şikayet müracaatları için geçerli olmamış, dilekçeler 17 gün boyunca Trabzon Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından sürece alınmamıştır.”

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.