Trabzonspor Başkanı Ertuğrul Doğan’dan transfer açıklaması: “Anlaştığımız oyuncular var”

Trabzonspor’da Lider Ertuğrul Doğan, “Hocamızla bir arada 3-4 aydır transfer sürecini yürütüyoruz. 2 izleme takımı başka ayrı değerlendirmeler yapıyor. Hocamızın da onayıyla bugüne kadar anlaştığımız oyuncular var.” diye konuştu.

Trabzonspor Başkanı Ertuğrul Doğan’dan transfer açıklaması: “Anlaştığımız oyuncular var”
Yayınlama: 30.04.2024
A+
A-

Trabzonspor Kulübü Lideri Ertuğrul Doğan ve teknik yöneticisi Abdullah Avcı, basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

Başkan Ertuğrul Doğan’ın açıklamalarında şu sözler yer aldı;

“Bugün Trabzon için değerli bir gün. Bugün 30 Nisan. 8. şampiyonluğumuzun yıl dönümü. 8. şampiyonluğu tekrar kutluyorum.

Trabzonspor topluluğu bir ortada olduğu surece aşamayacağı hiçbir pürüz yok. Trabzonspor, şampiyonlukları gelenek haline getirmek istiyorsa her vakit bir ortada olmak zorunda. Hocamızla olan birlikteliğimiz üzere topluluğumuz bir olmalı. Eski yöneticileriyle, liderleriyle bir olmak zorunda. Fakat, bu formda şampiyonlukları gelenek haline getirebiliriz. Trabzonspor topluluğunun boğaza bayrak asmayı daima hale getirmesi lazım. Bunun için de birlikte olması lazım.

“ANLAŞTIĞIMIZ OYUNCULAR VAR”

“Hocamızla birlikte 3-4 aydır transfer sürecini yürütüyoruz. 2 izleme takımı farklı ayrı değerlendirmeler yapıyor. Biz ekonomik durumları kıymetlendiriyoruz. Hocamızın da onayıyla bugüne kadar anlaştığımız oyuncular var.”

“140 MİLYON EURO ÖDEDİK”

“1 yıl, 1 aydır liderim. Ödenen para bu süreçte 140 milyon euroyu buldu. Buna karşın borcumuz 4 milyar düzeyinde. Ya bunlar ödenemeseydi ne olacaktı? Trabzonspor topluluğunun bunlara hazır olması lazım. Ekonomik meselelerden bir formda çıkmamız lazım.”

“BORCU KAPATMAYA TALİBİM”

“Zamana, dayanağa uygun gereksinimimiz var. Benim maddi dayanağa gereksinimim yok, Trabzonspor topluluğu manevi takviye vermeli. Alışılmış ki transfer konuşacağız. Bu bir gösteri oyunu. Ben bu borcu kapatmaya talibim. Ben bu borcu kapatabilirsem çocuklarıma büyük bir gururla ‘başka bir şey başardım’ diyebilirim.”

“TFF’NİN BU İŞİ YAPABİLDİĞİNİ DÜŞÜNMÜYORUZ”

Trabzonspor daha hiçbir kulüp bu bahisleri konuşmazken TFF’yi istifaya davet etti. Bu işi yapabildiklerini düşünmüyoruz, hala birebir yerdeyiz.”

– Yabancı VAR hakemi için ne düşünüyorsunuz? Yabancı orta hakem olsun mu?

Yabancı VAR hakemi, bu işleri doğruya götürecekse mantıklı. Yabancı orta hakem de olur. Avrupa’nın her yerinde olan şeyler bunlar. Beşerler şu psikolojiden çıkmalı, kimse hak etmiyor; başlarda alandaki adaletle ilgili soru işareti olmamalı. Bu sporun kendi hissine ters. Fenerbahçe maçından sonra İstanbul’da bir açıklama yaptım; Trabzonspor kendisi için asla ekstra bir talebi yok, hiçbir kadronun da aleyhine bu tip kararlar verilmesini gerçek bulmuyorum, sporun tabiatına aksidir, kimse hak etmiyor. Gelişime götürecek her şeyin Trabzonspor yanındadır, destekçisidir.

BATISTA MENDY’YE TEKLİF VAR MI?

“Batista Mendy için resmi bir teklif yok onu satmak üzere bir niyetimiz de yok. Diğer oyunculara gelen teklifler var lakin bunlar yıllar sonunda hocamızla oturup konuşacağımız mevzular.”

KARTAL PROJESİ

“Kartal projesinin satın alımıyla alakalı son imzadayız. Trabzonspor, bu mülkü Sayın Cumhurbaşkanımızın İstanbul Belediye Başkanlığı devrinde 29 yıl evvel almış. Siyaset, Trabzonspor’a çok dayanak veriyor deniyor. 29 yıldır Trabzonspor’un bunun dışında rastgele bir mülk yoktur.

Hiç takviye almadığını söyleyen İstanbul kulüplerimizin aldığı yerleri, yerleri, yerleri söylemek ayıp olur. Kendilerine önemli mülk kattılar. Kendi toplulukları ismine düzgün iş yapmışlar, yadırgamıyorum. Kime takviye veriliyor, kime dayanak verilmiyor, topluluğum ismine söylemek zorundayım. Trabzonspor’un aldığı bir dayanak yoktur.

Trabzonspor’a İstanbul’da önemli tesis, altyapı, konaklama, idari manada da bir yer talebimiz kelam konusu. Bir proje geliştirmek ismine yer talebimiz var, Trabzon’da da var.”

trabzonspor baskani ertugrul dogandan transfer aciklamasi anlastigimizoyuncular var 0 RYsy3ct2

Abdullah Avcı ise şu açıklamalarda bulundu;

“TRABZONSPOR HER VAKİT YARIŞMAK DURUMUNDADIR”

“Başkanım, biz aslında 3 seneyi bitirdik. Finansal durumla lider ilgileniyor. Ben de teknik tarafıyla ilgileniyorum. Trabzonspor’un sürdürülebilir başarılı olması lazım finansal ve teknik olarak bir dünya markası olabilir nitelikte. Bu coğrafyaya hakikat yatırımlar yapılması gerekiyor. Biz 2.5 yıldır akademisiyle, üstüyle çalışmalar yapıyoruz. Trabzonspor her vakit yarışmak durumundadır. Bunu yapmak için teknik ve finansal olarak ağır bir efor içerisindeyiz. Liderin bana şartsız dayanağı, yarattığı ortam Trabzonspor için daha fazla yaratmayı sağlıyor.”

Şampiyon grup 100 puanı geçecek üzere duruyor. Trabzonspor gelecek dönem bu puanları yakalayabilir mi?

“Çok sağlıklı bulmuyorum puan skalasını. Önümüzdeki yıllarda bu türlü yüksek puan skalasının olacağını düşünmüyorum. Şampiyonluğu herkes istiyor lakin sürdürülebilir olmak, yarışmak… Bazen 1, bazen 2 olursunuz lakin Trabzonspor her vakit yarışın içinde olmalı. Bu oyun artık tertip oyunu. Sağlıklı ortama yetenekli oyuncu dahil edersen yarışırsın. Yalnızca önümüzdeki dönem değil, Trabzonspor’da uzun vadeli planları gerçek yapmak gerek. 16-17 grubu geçmek de bir muvaffakiyettir, oyuncu kazandırmak, oyunu geliştirmek de bir muvaffakiyettir. Trabzonspor bunu yıllardır gerçekleştirmiş, dalgalanma yaşamadan daima başarılı olması için çalışıyoruz.

“TECRÜBELİ, GENÇ, YATIRIM TRANSFERLERİ OLACAK”

Yoğun maçlara hazırlanırken, bir yandan ağır bir biçimde transfer çalışmaları yapıyoruz. Whatsapp’tan, FaceTime’dan manzaralı görüşmeler yapıyoruz. Hedefimiz Trabzonspor’u anlatmak. Avrupa’daki herkes Trabzonspor’u çok uygun biliyor. Gayelerimizi, organizasyonumuzu anlatıyoruz. Çok net geri bildirimler alıyoruz. Deneyimli, genç, yatırım transferler olacak. Oyun ideolojisi oturuyor. Daha süratli ve agresif grup oluşturmaya çalışıyoruz.

AHMET CAN KAPLAN

Ahmetcan Kaplan’ı tanımıyordum. Bu kim dedim, altyapıdan dediler. Buranın yüzü olması lazım dedim, imgesi profili. Ahmetcan’a formayı ben vermedim, o aldı. Şampiyon grupta 18 maç oynadı. 9.5 milyon euroya Ajax’a gitti, Avrupa’nın en âlâ akademisine sahip ekibi Trabzonspor akademisinden oyuncu aldı.”

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.