Trabzonspor Başkanı Ertuğrul Doğan’dan Onuachu açıklaması

Trabzonspor’da Lider Ertuğrul Doğan, “Paul Onuachu’nun kulübüyle görüşüyoruz. Bonservisli satmak istiyorlar. Çok önemli maliyetle aldıkları bir oyuncu. Trabzonspor’un da şu an o denli bir maliyete girmesi mümkün değil. Kiralama formülü üzerinde anlaşabilirsek tekrar mevzuyu kıymetlendiririz.” diye konuştu.

Trabzonspor Başkanı Ertuğrul Doğan’dan Onuachu açıklaması
Yayınlama: 30.04.2024
A+
A-

Trabzonspor Kulübü Lideri Ertuğrul Doğan ve teknik yöneticisi Abdullah Avcı, basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

Başkan Ertuğrul Doğan’ın açıklamalarında şu sözler yer aldı;

“Bugün Trabzon için kıymetli bir gün. Bugün 30 Nisan. 8. şampiyonluğumuzun yıl dönümü. 8. şampiyonluğu tekrar kutluyorum.

Trabzonspor topluluğu bir ortada olduğu surece aşamayacağı hiçbir mani yok. Trabzonspor, şampiyonlukları gelenek haline getirmek istiyorsa her vakit bir ortada olmak zorunda. Hocamızla olan birlikteliğimiz üzere topluluğumuz bir olmalı. Eski yöneticileriyle, liderleriyle bir olmak zorunda. Lakin, bu halde şampiyonlukları gelenek haline getirebiliriz. Trabzonspor topluluğunun boğaza bayrak asmayı daima hale getirmesi lazım. Bunun için de birlikte olması lazım.

“ANLAŞTIĞIMIZ OYUNCULAR VAR”

“Hocamızla bir arada 3-4 aydır transfer sürecini yürütüyoruz. 2 izleme takımı başka ayrı değerlendirmeler yapıyor. Biz ekonomik durumları kıymetlendiriyoruz. Hocamızın da onayıyla bugüne kadar anlaştığımız oyuncular var.”

“140 MİLYON EURO ÖDEDİK”

“1 yıl, 1 aydır liderim. Ödenen para bu süreçte 140 milyon euroyu buldu. Buna karşın borcumuz 4 milyar düzeyinde. Ya bunlar ödenemeseydi ne olacaktı? Trabzonspor topluluğunun bunlara hazır olması lazım. Ekonomik meselelerden bir formda çıkmamız lazım.”

“BORCU KAPATMAYA TALİBİM”

“Zamana, dayanağa düzgün gereksinimimiz var. Benim maddi dayanağa gereksinimim yok, Trabzonspor topluluğu manevi dayanak vermeli. Alışılmış ki transfer konuşacağız. Bu bir gösteri oyunu. Ben bu borcu kapatmaya talibim. Ben bu borcu kapatabilirsem çocuklarıma büyük bir gururla ‘başka bir şey başardım’ diyebilirim.”

“TFF’NİN BU İŞİ YAPABİLDİĞİNİ DÜŞÜNMÜYORUZ”

Trabzonspor daha hiçbir kulüp bu mevzuları konuşmazken TFF’yi istifaya davet etti. Bu işi yapabildiklerini düşünmüyoruz, hala birebir yerdeyiz.”

– Yabancı VAR hakemi için ne düşünüyorsunuz? Yabancı orta hakem olsun mu?

Yabancı VAR hakemi, bu işleri doğruya götürecekse mantıklı. Yabancı orta hakem de olur. Avrupa’nın her yerinde olan şeyler bunlar. Beşerler şu psikolojiden çıkmalı, kimse hak etmiyor; başlarda alandaki adaletle ilgili soru işareti olmamalı. Bu sporun kendi hissine ters. Fenerbahçe maçından sonra İstanbul’da bir açıklama yaptım; Trabzonspor kendisi için asla ekstra bir talebi yok, hiçbir ekibin da aleyhine bu tip kararlar verilmesini gerçek bulmuyorum, sporun tabiatına aykırıdır, kimse hak etmiyor. Gelişime götürecek her şeyin Trabzonspor yanındadır, destekçisidir.

BATISTA MENDY’YE TEKLİF VAR MI?

“Batista Mendy için resmi bir teklif yok onu satmak üzere bir niyetimiz de yok. Öteki oyunculara gelen teklifler var ama bunlar yıllar sonunda hocamızla oturup konuşacağımız bahisler.”

KARTAL PROJESİ

“Kartal projesinin satın alımıyla alakalı son imzadayız. Trabzonspor, bu mülkü Sayın Cumhurbaşkanımızın İstanbul Belediye Başkanlığı periyodunda 29 yıl evvel almış. Siyaset, Trabzonspor’a çok dayanak veriyor deniyor. 29 yıldır Trabzonspor’un bunun dışında rastgele bir mülk yoktur.

Hiç takviye almadığını söyleyen İstanbul kulüplerimizin aldığı emlakı, toprakları, yerleri söylemek ayıp olur. Kendilerine önemli mülk kattılar. Kendi toplulukları ismine düzgün iş yapmışlar, yadırgamıyorum. Kime dayanak veriliyor, kime dayanak verilmiyor, topluluğum ismine söylemek zorundayım. Trabzonspor’un aldığı bir takviye yoktur.

Trabzonspor’a İstanbul’da önemli tesis, altyapı, konaklama, idari manada da bir yer talebimiz kelam konusu. Bir proje geliştirmek ismine yer talebimiz var, Trabzon’da da var.”

“ONUACHU İÇİN KİRALAMA FORMÜLÜ”

“Paul Onuachu’nun kulübüyle görüşüyoruz. Bonservisli satmak istiyorlar. Çok önemli maliyetle aldıkları bir oyuncu. Trabzonspor’un da şu an o denli bir maliyete girmesi mümkün değil. Kiralama formülü üzerinde anlaşabilirsek tekrar mevzuyu kıymetlendiririz.”

trabzonspor baskani ertugrul dogandan onuachu aciklamasi 0 Bq49ihR6

Abdullah Avcı ise şu açıklamalarda bulundu;

“TRABZONSPOR HER VAKİT YARIŞMAK DURUMUNDADIR”

“Başkanım, biz aslında 3 seneyi bitirdik. Finansal durumla lider ilgileniyor. Ben de teknik tarafıyla ilgileniyorum. Trabzonspor’un sürdürülebilir başarılı olması lazım finansal ve teknik olarak bir dünya markası olabilir nitelikte. Bu coğrafyaya gerçek yatırımlar yapılması gerekiyor. Biz 2.5 yıldır akademisiyle, üstüyle çalışmalar yapıyoruz. Trabzonspor her vakit yarışmak durumundadır. Bunu yapmak için teknik ve finansal olarak ağır bir uğraş içerisindeyiz. Liderin bana şartsız takviyesi, yarattığı ortam Trabzonspor için daha fazla yaratmayı sağlıyor.”

Şampiyon kadro 100 puanı geçecek üzere duruyor. Trabzonspor gelecek dönem bu puanları yakalayabilir mi?

“Çok sağlıklı bulmuyorum puan skalasını. Önümüzdeki yıllarda bu türlü yüksek puan skalasının olacağını düşünmüyorum. Şampiyonluğu herkes istiyor ancak sürdürülebilir olmak, yarışmak… Bazen 1, bazen 2 olursunuz fakat Trabzonspor her vakit yarışın içinde olmalı. Bu oyun artık tertip oyunu. Sağlıklı ortama yetenekli oyuncu dahil edersen yarışırsın. Yalnızca önümüzdeki dönem değil, Trabzonspor’da uzun vadeli planları yanlışsız yapmak gerek. 16-17 grubu geçmek de bir muvaffakiyettir, oyuncu kazandırmak, oyunu geliştirmek de bir muvaffakiyettir. Trabzonspor bunu yıllardır gerçekleştirmiş, dalgalanma yaşamadan daima başarılı olması için çalışıyoruz.

“TECRÜBELİ, GENÇ, YATIRIM TRANSFERLERİ OLACAK”

Yoğun maçlara hazırlanırken, bir yandan ağır bir formda transfer çalışmaları yapıyoruz. Whatsapp’tan, FaceTime’dan imajlı görüşmeler yapıyoruz. Maksadımız Trabzonspor’u anlatmak. Avrupa’daki herkes Trabzonspor’u çok âlâ biliyor. Gayelerimizi, organizasyonumuzu anlatıyoruz. Çok net geri bildirimler alıyoruz. Deneyimli, genç, yatırım transferler olacak. Oyun ideolojisi oturuyor. Daha süratli ve agresif kadro oluşturmaya çalışıyoruz.

AHMET CAN KAPLAN

Ahmetcan Kaplan’ı tanımıyordum. Bu kim dedim, altyapıdan dediler. Buranın yüzü olması lazım dedim, imajı profili. Ahmetcan’a formayı ben vermedim, o aldı. Şampiyon grupta 18 maç oynadı. 9.5 milyon euroya Ajax’a gitti, Avrupa’nın en âlâ akademisine sahip kadrosu Trabzonspor akademisinden oyuncu aldı.”

“BÜYÜK GRUP BU TÜRLÜ OYNAR”

“Bizim kentimiz kabul etmiyor lakin pas oyununu oynatmaya devam edeceğiz. Büyük ekipler bunu oynamak zorunda. Manchester City. Pep. Uzun vakittir seyrediyoruz. Artıları eksileri var. Liverpool’un da ona nazaran artıları eksileri var. Topun havada dolaştığı, çabuk kayıpların olduğu, geçiş oyunlarının çok olduğu bir süreçten daha istikrarlı, denetimli, baskılı bir oyun oynayacaktır Trabzonspor. Ben en çok City’i seyrediyorum. Leverkusen’i de seyrediyorum. Oyuncular oyunun içinde rotasyon olarak bölgeleri değiştiriyor artık.”

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.