TFF’den Fenerbahçe’nin Muhteşem Kupa talebine karşılık

Türkiye Futbol Federasyonu, Fenerbahçe’nin Galatasaray ile oynayacağı Muhteşem Kupa maçının ertelenme talebini reddettiğini açıkladı.

TFF’den Fenerbahçe’nin Muhteşem Kupa talebine karşılık
Yayınlama: 04.04.2024
A+
A-

Türkiye Futbol Federasyonu, Fenerbahçe ve Galatasaray ortasında 7 Nisan Pazar günü oynanacak Üstün Kupa gayretine ait açıklamada bulundu.

TFF’den yapılan açıklamada şu sözler yer aldı;

“2023 Turkcell Harika Kupa karşılaşması, Fenerbahçe ve Galatasaray kulüpleri ile istişare edilerek, Fenerbahçe’nin maçın zelzele bölgesinde oynanması önerisi kıymetlendirilerek, 7 Nisan 2024 Pazar günü saat 21.30’da, depremzede vatandaşlarımıza maddi ve manevi takviye olmak gayesiyle 6 Şubat zelzele felaketinden etkilenen Şanlıurfa’da oynanmasına karar verilmiştir.

21 Şubat 2024 tarihinde de resmen duyurduğumuz, 24 Mart 2024 tarihinde de kamuoyunda oluşturulmaya başlatılan soru işaretlerini gidermek için tekrar ilan edildiği üzere 2023 Turkcell Üstün Kupa karşılaşması 7 Nisan 2024 Pazar günü saat 21.30’da Şanlıurfa’da oynanacaktır.

MAÇIN TRİBÜN GELİRLERİ DEPREMZEDE VATANDAŞLARA BAĞIŞLANACAK

Ayrıca her iki kulübün de muvafakatnameleri ile 12 Mart 2024 tarihinde de resmen duyurduğumuz üzere karşılaşmanın bilet gelirleri depremzede vatandaşlarımızın faydasına kullanılmak üzere bağışlanacaktır.

ŞANLIURFA, 2023 TURKCELL MUHTEŞEM KUPA MAÇINA HAZIR

29 Şubat 2024 tarihinde Şanlıurfa Valiliği’nde Şanlıurfa Valisi Sayın Hasan Şıldak başkanlığında İl Spor Güvenlik Kurulu toplanmıştır. 7 Nisan 2024 tarihinde Şanlıurfa’da oynanacak maç ile ilgili toplanan İl Spor Güvenlik Kurulu toplantısına Fenerbahçe Spor Kulübü’nü temsilen Sayın Mehmet Sayar, Galatasaray Spor Kulübü’nü temsilen Sayın Murat Ersoy ve TFF yetkilileri katılmıştır. Ayrıyeten bugün 4 Nisan 2024 tarihinde İl Spor Güvenlik Kurulu’nun ikincisi TFF yetkilileri ve birebir kulüp temsilcilerinin iştirakiyle yapılmıştır.

TFF, FENERBAHÇE’YE TRENDYOL SÜPER LİG MAÇINI ERTELEMEYİ TEKLİF ETTİ

Kamuoyunda bilinenin bilakis Fenerbahçe’nin UEFA Avrupa Konferans Ligi Çeyrek Finali’nde karşılaşacağı rakibi Olympiakos’un 7 Nisan 2024 tarihinde Yunanistan Harika Ligi’nde deplasmanda oynayacağı maçı ertelenmemiştir. Olympiakos’un Fenerbahçe ile oynayacağı iki maç ortasında 14 Nisan 2024 tarihindeki maçı ertelenmiştir. Türkiye Futbol Federasyonu da Fenerbahçe’nin Olympiakos ile oynayacağı iki maçın ortasına denk gelen 14 Nisan 2024 tarihinde Trendyol Süper Lig’de VavaCars Fatih Karagümrük ile oynayacağı maçın ileri bir tarihe ertelenmesi teklif edilmiş; Fenerbahçe ise TFF’nin bu teklifini kabul etmemiştir.

FENERBAHÇE’NİN 2023 TURKCELL MUHTEŞEM KUPA MAÇINI 23 MAYIS’A ERTELEME TALEBİ KABUL EDİLMEDİ

2023 Turkcell Üstün Kupa karşılaşması ile ilgili olarak Fenerbahçe Spor Kulübü’nün 3 Nisan 2024 tarihinde yaptığı yazılı müracaatında; “2023 Turkcell Harika Kupa maçı 23 Mayıs 2024 tarihinde, yabancı hakemlerin idaresinde oynanmaz ise maça A Ekibimiz ile çıkmayacağız.” sözlerini içeren yazılı başvurusu ise A Ulusal Futbol Grubumuzun Avrupa Futbol Şampiyonası hazırlıkları ve kamp programı göz önünde bulundurularak kabul edilmemiş ve maça MHK takımından hakem ataması yapılmıştır.

2023 Turkcell Harika Kupa karşılaşması daha evvel ilan edildiği üzere 7 Nisan 2024 Pazar günü Şanlıurfa 11 Nisan Stadyumu’nda oynanacaktır.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.