TFF, U23 ve Futsal Bayan A Ulusal kadrolarının kurulması için karar aldı

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Bayan Futbolu Yöneticiliğinin yaptığı çalışmalar sonucunda 2 yeni kategoride ulusal grup kurulması kararı alındı.

TFF, U23 ve Futsal Bayan A Ulusal kadrolarının kurulması için karar aldı
Yayınlama: 27.02.2024
A+
A-

Türkiye’de bayan futbolunun süratli halde yükselmesiyle birlikte TFF Bayan Futbolu Yöneticiliği’nin yapmış olduğu çalışmalar sonucunda 2 yeni kategoride ulusal grup kurulması kararı alındı. Türkiye Futbol Federasyonu’nun 21 Şubat 2024 tarihli İdare Konseyi kararı ile U23 Bayan Futbol Ulusal Kadrosu ve Bayan Futsal Ulusal Ekibi kurulacak.

Kadın A Ulusal Ekip oyuncu havuzunu geliştirmek, havuzdaki mevcut oyuncuların her daim hazır olması ve deneyim kazanması emeliyle U23 Bayan Futbol Ulusal Kadrosu, gelecek dönem prestijiyle faal olmak üzere hazırlanacak.

Türkiye genelinde okullar nezdinde çok sayıda bayan futsal ekibi potansiyelinin olması dikkate alınarak kurulması kararlaştırılan Futsal Bayan A Millii Ekibi da gelecek dönem prestijiyle salona çıkacak.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan TFF Hukuk, Bayan Futbolu ve Sürdürülebilirlikten Sorumlu İdare Şurası Üyesi Şafak Müderrisgil, Türkiye’deki bayan futbolundaki başarısına dikkat çekerek, “Türkiye’de bayan futbolu yükseliyor. Bayan Futbol A Ulusal Kadromuzun memleketler arası arenada elde ettiği muvaffakiyetlerin adeta bir rüzgar yarattığını görüyoruz. U23 Bayan Futbol Ulusal Grubumuzun ve Bayan Futsal A Ulusal Kadromuzun kurulması, Türkiye’de bayan futbolunun daha da ileriye gitmesi için can suyu olacaktır. Kurulan her iki ulusal kadromuzun bayan futbolu ekosisteminin gelişmesinde büyük rolü olacağına ve çok yakında memleketler arası başarılara da imza atacaklarına inancım tam” sözlerini kullandı.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.