TFF Tahkim Heyeti’nden Oosterwolde ve İrfan Can Eğribayat kararı

TFF Tahkim Kurulu, Oosterwolde ve İrfan Can Eğribayat’ın Adana Demirspor maçında oynayabileceğini ve cezanın kaldırılıp kaldırılmayacağının daha sonra inceleneceğini açıkladı.

TFF Tahkim Heyeti’nden Oosterwolde ve İrfan Can Eğribayat kararı
Yayınlama: 03.04.2024
A+
A-

TFF Tahkim Kurulu, maç saati ve müracaat saati nedeniyle Oosterwolde ve İrfan Can Eğribayat’ın Adana Demirspor maçında oynayabilecekleri, cezanın kaldırılıp kaldırılmayacağı ise sonraki süreçte inceleneceğini duyurdu.

TFF’den yapılan açıklamada şu sözlere yer verildi:

“Fenerbahçe Futbol A.Ş.’nin futbolcuları Jayden Quinn Oosterwolde ve İrfan Can Eğribayat ile ilgili PFDK’nın 03.04.2024 tarihli kısa kararına itirazı incelendi. PFDK’nın itiraza bahis edilen kısa kararını saat 14:30 civarında ilan ettiği, Fenerbahçe A.Ş. tarafından Tahkim Kurulu’na saat 15:41’de sunulan dilekçe ile bugün (03.04.2024) saat 20:30’da Fenerbahçe A.Ş. – Yukatel Adana Demirspor A.Ş. karşılaşmasının bulunması ve futbolcuları hakkında 1 resmi karşılaşmadan men cezası tayin olunması nedeniyle acil biçimde toplanılmasının talep edildiği görülmüştür.

Başvuru dilekçesinde, detaylı itiraz dilekçesinin daha sonra sunulacağının bildirildiği; müteakiben saat 16:41’de sunulan dilekçe ile PFDK’nın gerekçeli kararının taraflarına şimdi ulaşmadığının, bu konunun adil savunma hakkını ihlal edeceğinin belirtildiği, tüm savunma hakları gizli kalmak kaydıyla bugün (03.04.2024) saat 20:30’da oynanacak Fenerbahçe A.Ş. – Yukatel Adana Demirspor A.Ş. karşılaşması nazara alınarak bu karşılaşma ile iki futbolcunun cezalarının infazının gerçekleşmiş olacağından telafisi imkansız bir ziyana sebebiyet vereceği argümanı ile cezanın infazı bakımından TFF Tahkim Kurulu Talimatı’nın 20. hususu kapsamında acilen uygulamanın durdurulmasının karara bağlanmasının talep edildiği görülmüştür. Yapılan müzakere sonucunda;

Yukarıda belirtilen karşılaşma saati ile Kurulumuz’a yapılan müracaat saati ortasındaki mühlet, futbolculara verilen cezaların 1 resmi karşılaşmadan men cezasından ibaret olması, anılan karşılaşmanın oynanmasıyla cezanın infaz edilmiş olacağı hususu ile PFDK’nın gerekçeli kararının şimdi Tahkim Kurulu’na ve ilgilisine gönderilmemiş olması, hukuken mevcut olmayan gerekçeli kararının Tahkim Kurulu tarafından incelenmesi ve karar kurulmasının hukuken imkanlı bulunmaması konuları birlikte kıymetlendirilerek, PFDK’nın gerekçeli kararının Kurulumuz’a ulaşmasını ve Başvuran Kulübün gerekçeli karara karşı detaylı itirazlarını sunmalarını takiben evrakta temel hakkında karar verilinceye kadar Tahkim Kurulu Talimatı’nın 20. hususu uyarınca uygulamanın durdurulmasına oybirliği ile karar verilmiştir.”

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.