TFF istifayı duyurdu: MHK’da misyon değişikliği

TFF, VAR’dan sorumlu MHK Lider Vekili Tolga Özkalfa’nın misyonundan istifa ettiğini ve yerine Cem Satman’ın getirildiğini açıkladı.

TFF istifayı duyurdu: MHK’da misyon değişikliği
Yayınlama: 28.02.2024
A+
A-

Türkiye Futbol Federasyonu, VAR’dan sorumlu Merkez Hakem Şurası (MHK) Lider Vekili Tolga Özkalfa’nın misyonundan istifa ettiğini duyurdu.

Görevinden istifa eden Tolga Özkalfa’nın yerine VAR’dan sorumlu MHK Üyeliği vazifesine Dr. Cem Satman’ın getirildiği açıklandı.

VAR’DAN SORUMLU MHK ÜYESİ DR. CEM SATMAN KİMDİR?

1976 yılında Ankara’da doğan Cem Satman Ankara Demirspor altyapısında futbol oynamıştır. Ankara Üniversitesi’nde Vücut Eğitimi ve Spor Lisans, yeniden Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi’nde Eğitim Psikolojisi alanında Yüksek Lisans ve Doktora, İngiltere’de de lisan eğitimi, tahsili görmüştür.

14 yıldır Vücut Eğitimi Öğretmenliği yapan Dr. Cem Satman, Harika Lig ve FIFA Yardımcı Hakemliği misyonları yapmıştır. Futbol hakemliği, eğitim ve eğitim psikolojisi alanlarında çevirilerini ve müellifliğini yaptığı yapıtları ve bilimsel makaleleri olan Dr. Cem Satman, TFF bünyesinde de misyon yapan UEFA Fitness Yöneticisi Werner Helsen’in fitness takımında de yer almaktadır. Satman evli ve bir çocuk babasıdır.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.