TFF, bayan futbolunda 23 yaş altı ve futsal ulusal gruplarının kurulmasını kararlaştırdı

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Bayan Futbolu Yöneticiliğinin yaptığı çalışmalar sonucunda 2 yeni kategoride ulusal grup kurulması kararı alındı.

TFF, bayan futbolunda 23 yaş altı ve futsal ulusal gruplarının kurulmasını kararlaştırdı
Yayınlama: 27.02.2024
A+
A-

TFF’den yapılan açıklamaya nazaran, TFF İdare Şurasının 21 Şubat tarihli kararıyla 23 Yaş Altı Bayan Futbol Ulusal Ekibi ve Bayan Futsal Ulusal Ekibi kurulacak.

İki kadro da gelecek dönem faaliyetlerine başlayacak.

TFF’nin hukuk, bayan futbolu ve sürdürülebilirlikten sorumlu idare konseyi üyesi Şafak Müderrisgil, Türkiye’nin bayan futbolundaki başarısına dikkati çekerek, “Türkiye’de bayan futbolu yükseliyor. Bayan Futbol A Ulusal Takımı’mızın memleketler arası arenada elde ettiği muvaffakiyetlerin adeta bir rüzgar oluşturduğunu görüyoruz. 23 Yaş Altı Bayan Futbol Ulusal Takımı’mızın ve Bayan Futsal A Ulusal Takımı’mızın kurulması, Türkiye’de bayan futbolunun daha da ileriye gitmesi için can suyu olacaktır. Kurulan her iki ulusal grubumuzun bayan futbolu ekosisteminin gelişmesinde büyük rolü olacağına ve çok yakında milletlerarası başarılara da imza atacaklarına inancım tam.” tabirlerini kullandı.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.