SON DAKİKA: Olaylı Trabzonspor-Fenerbahçe maçının PFDK cezaları açıklandı

Olaylı Trabzonspor-Fenerbahçe maçının PFDK cezaları açıklandı. Trabzonspor Kulübü’ne 6 maç seyircisiz oynama cezası verdi

SON DAKİKA: Olaylı Trabzonspor-Fenerbahçe maçının PFDK cezaları açıklandı
Yayınlama: 03.04.2024
A+
A-

Olaylı Trabzonspor-Fenerbahçe maçının PFDK cezaları açıklandı.

TFF, Trabzonspor Kulübü’ne 6 maç seyircisiz oynama cezası verdi. Bordo-mavili kulüp 3 milyon 112 bin TL de para cezası aldı.

Fenerbahçeli futbolcular Oosterwolde ve İrfan Can Eğribayat 1 maç ceza alırken Osayi’ye ise ceza verilmedi.

TFF’den yapılan açıklama şöyle:

“Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’nun 03.04.2024 tarih ve 69 sayılı toplantısında almış olduğu kararlar aşağıda belirtilmiştir.

1- TRABZONSPOR A.Ş.’nin, 17.03.2024 tarihinde oynanan TRABZONSPOR A.Ş.-FENERBAHÇE A.Ş. Trendyol Süper Lig karşılaşmasında, taraftarlarının neden olduğu saha olayları nedeniyle 6 RESMİ KARŞILAŞMAYI KENDİ ALANINDA SEYİRCİSİZ OYNAMA CEZASI ve 3.000.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına, FDT’nin 52/3. hususu uyarınca saha olaylarına karışan taraftarların bulunduğu BATI ALT VIP PLATİNUM C, SOCİOS.COM TRA FAN TOKEN DOĞU ALT TRİBÜNÜ DOĞU ALT J, I, KUZEY KALE ARDI KUZEY ALT J numaralı blokta yer alan seyircilerin elektronik bilet kapsamındaki kartlarının bloke edilmesi suretiyle bir sonraki mesken sahibi kulüp olduğu karşılaşmaya girişlerinin engellenmesine,

Aynı karşılaşmada TRABZONSPOR A.Ş.’nin, anons sisteminin konut sahibi grubu destekleyici formda kullanılmasından ötürü talimatlara terslik nedeniyle 112.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına,

Aynı karşılaşmada TRABZONSPOR A.Ş. antrenörü HÜKÜMRAN KORKMAZ’ın, rakip ekip atletiyle arbede hareketi nedeniyle FDT’nin 45/1-c ve 35/4. hususları uyarınca ve FDT’nin 12. hususunun uygulanması suretiyle 1 RESMİ KARŞILAŞMADA SOYUNMA ODASINA VE YEDEK KULÜBESİNE GİRİŞ YASAĞI ve 13.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına,

2- FENERBAHÇE A.Ş. atleti BRIGHT OSAYI SAMUEL hakkında, 17.03.2024 tarihinde oynanan TRABZONSPOR A.Ş.-FENERBAHÇE A.Ş. Trendyol Süper Lig karşılaşmasında, rakip ekip taraftarlarıyla arbede hareketi nedeniyle Konseyimize sevk yapılmış ise de; isnat olunan disiplin ihlalinin ögeleri oluşmadığından CEZA TAYİNİNE YER OLMADIĞINA,(oyçokluğu)

Aynı karşılaşmada FENERBAHÇE A.Ş. atleti JAYDEN QUINN OOSTERWOLDE’nin, rakip grup tribünlerine yönelik sportmenliğe muhalif hareketi nedeniyle 39.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına,(oyçokluğu)

Aynı karşılaşmada FENERBAHÇE A.Ş. atleti JAYDEN QUINN OOSTERWOLDE’nin, rakip kadro taraftarlarıyla hengame aksiyonu nedeniyle FDT’nin 45/1-a ve 35/4. unsuru uyarınca ve FDT’nin 12. unsurunun uygulanması suretiyle 1 RESMİ KARŞILAŞMADAN MEN ve 13.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına,(oyçokluğu)

Aynı karşılaşmada FENERBAHÇE A.Ş. sportmeni İRFAN CAN EĞRİBAYAT hakkında, rakip kadro tribünlerine yönelik sportmenliğe alışılmamış hareketi nedeniyle Konseyimize sevk yapılmış ise de; isnat olunan disiplin ihlalinin ögeleri oluşmadığından CEZA TAYİNİNE YER OLMADIĞINA,

Aynı karşılaşmada FENERBAHÇE A.Ş. sportmeni İRFAN CAN EĞRİBAYAT’ın, rakip kadro taraftarlarıyla arbede aksiyonu nedeniyle FDT’nin 45/1-a ve 35/4. unsuru uyarınca ve FDT’nin 12. unsurunun uygulanması suretiyle 1 RESMİ KARŞILAŞMADAN MEN ve 13.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına,(oyçokluğu)

Aynı karşılaşmada FENERBAHÇE A.Ş. vazifelisi KÜRŞAT ÇİFTLİK’in, rakip grup taraftarlarıyla arbede hareketi nedeniyle FDT’nin 45/1-c unsuru uyarınca ve FDT’nin 12. hususunun uygulanması suretiyle 15 GÜN HAK MAHRUMİYETİ CEZASI ile cezalandırılmasına,(oyçokluğu)

Aynı karşılaşmada FENERBAHÇE A.Ş. vazifelisi OKAN ÖZKAN’ın, rakip ekip antrenörüyle hengame aksiyonu nedeniyle FDT’nin 45/1-c unsuru uyarınca ve FDT’nin 12. unsurunun uygulanması suretiyle 15 GÜN HAK MAHRUMİYETİ CEZASI ile cezalandırılmasına,(oyçokluğu)”

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.