Sekiz şirketin borçlanma aracı ihracı başvurusuna onay

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), 8 şirketin toplam 21 milyar 30 milyon lira ve 5 milyar dolar tutarındaki borçlanma aracı ihracı başvurusuna onay verdi.

Sekiz şirketin borçlanma aracı ihracı başvurusuna onay
Yayınlama: 10.01.2024
A+
A-

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), QUA Granite Hayal Yapı ve Ürünleri Sanayi ve Ticaretin 10 milyar lira, Yükselen Çelik’in 1,5 milyar lira, Eker Süt Ürünleri Gıda Sanayi ve Ticaretin 500 milyon lira, Arena Finans Faktoringin 30 milyon lira, Hektaş Ticaretin 5 milyar lira, Şekerbank’ın 2,5 milyar lira, Detay Gıda Sanayi ve Ticaret’in 1,5 milyar lira, Türkiye İş Bankası’nın 5 milyar dolar tutarındaki borçlanma aracı ihracı başvurusuna onay verdi.

Turk İlaç ve Serum Sanayi’ye 2 milyon 616 bin 846 lira tutarında idari para cezası uygulanmasına karar veren Kurul, Beyaz Filo Oto Kiralama AŞ pay piyasasında gerçekleştirilen işlemlerle ilgili olarak 1 kişi hakkında Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunulmasını kararlaştırdı.

SPK, Türkiye’de yerleşik kişilere yönelik olarak internet aracılığıyla yurt dışında kaldıraçlı işlem yaptırıldığı belirlenen 31 internet sitesine erişimin engellenmesi için gerekli hukuki işlemlerin yapılmasına hükmetti.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.