Samsunspor Teknik Yöneticisi Gisdol: Ben her maçı kazanmak için oynarım

Trendyol Süper Lig takımlarından Yılport Samsunspor’un teknik yöneticisi Markus Gisdol, “Ben her maçı kazanmak için oynarım.” dedi.

Samsunspor Teknik Yöneticisi Gisdol: Ben her maçı kazanmak için oynarım
Yayınlama: 03.04.2024
A+
A-

Yılport Samsunspor’un teknik yöneticisi Markus Gisdol, Nuri Asan Tesisleri’nde düzenlediği basın toplantısında, yarın alanlarında oynayacakları Siltaş Yapı Pendikspor maçını kıymetlendirdi.

Milli orta nedeniyle 3 hafta maç oynamadıklarını hatırlatan Gisdol, “Milli maçlar sonrasında her vakit yeni bir başlangıç yaşarsınız. Bu ulusal maç ortası da bizim için o denli oldu. 3 hafta boyunca maç yoktu, tüm oyuncuların olduğu birliktelik yaşadık. Bu süreçte yalnızca ulusal kadrolarına giden Okan Kocuk ve Marius Mouandilmadji’den mahrum kaldık. Lubomir Satka da sakattı. Satka, geçirdiği operasyondan sonra dönemi kapattı fakat onun yerine oynayabilecek çok âlâ oyuncularımız var. Bu da bizim ismimize sevindirici bir durum.” diye konuştu.

“KAZANMAK İÇİN OYNAYACAĞIZ”

Gisdol, Siltaş Yapı Pendikspor maçına çok uygun hazırlandıklarını vurgulayarak, şunları kaydetti:

“Çok yeterli konsantre olmamız gereken bir maç. Orta transfer periyodunda Pendikspor, çok transfer yapan ve çok iyi futbolculardan kurulu bir ekip. Bu yüzden maçın çok güç geçeceğini düşünüyorum. Hatta ligin ikinci yarısı başladıktan sonra alınan sonuçlara bakacak olursak, birinci 10 içindeki bir grup. Bu sebeple Pendikspor’a çok dikkat etmemiz gerekir. Ben misyona geldiğim günden beri oynamış olduğumuz tüm maçları kazanmak istedim. Ben her maçı kazanmak için oynarım. Bu sebepten ötürü benim için her maçın değeri eşit derecededir. Şayet kazanamazsak, dünyanın sonu değil lakin şundan emin olun, biz her maçı kazanmak için oynuyoruz. İçinde bulunduğumuz durum prestijiyle puana muhtaçlığımız var. Bu yüzden bütün maçları kazanmak için oynadık. Pendikspor maçını da kazanmak için oynayacağız.”

Düşme sınırında bulunan kadroların aldığı sonuçlara bakmadıklarını lisana getiren Gisdol, “Biz kendi maçlarımızda alacağımız sonuçlara bakıyoruz. Büsbütün alana odaklanmamız ve çok çalışmamız gerekir. Ligde kalmak için en az 11 galibiyet almamız gerekiyor lakin 11 galibiyetle de durmayacağız. Yüksek dilek ile tüm maçlarımızı kazanmak istiyoruz.” sözlerini kullandı.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.