PFDK cezalarının akabinde Trabzonspor’dan sert açıklama: Erdemin zerresi varsa artık o koltukta oturmazsınız

PFDK cezalarının açıklanmasının akabinde 6 maç ceza alan Trabzonspor’dan yapılan açıklamada, “Eğer içinizde ufacık bir Allah korkusu kaldıysa, ağzınızdan düşürmediğiniz onurun, haysiyetin zerresi varsa artık o koltukta oturmazsınız.” denildi.

PFDK cezalarının akabinde Trabzonspor’dan sert açıklama: Erdemin zerresi varsa artık o koltukta oturmazsınız
Yayınlama: 03.04.2024
A+
A-

PFDK cezalarının açıklanmasının akabinde 6 maç ceza alan Trabzonspor‘da lider yardımcısı Taner Saral imzalı bir açıklama yayınlandı.

Yapılan açıklamada şu sözlere yer verildi:

“Fenerbahçe ile oynadığımız maçın akabinde yaşanan ve yalnızca Trabzonspor’u değil koca bir kenti linç kültürüyle boğmaya çalışan süreç bugün itibariyle artık tanımlamakta zorlandığımız bir yere evrildi.

Türkiye Futbol Federasyonu tarafından açıklanan cezalar ne kurala ne akla ne de ahlaka sığmaz bir halde. TFF Başkanı Büyükekşi ve A Kadrosu, bugün duyurdukları cezalarla ülkemizde yeni bir kaosa neden olmuştur.

Trabzonspor olarak ne TFF Başkanı’na ne liyakatsiz takımına ne de aşikâr çıkar kümelerinin parmağında oynattığı hakem topluluğuna en ufak bir inanç kırıntımız dahi kalmamıştır. Maalesef gelinen noktada işini yapan âlâ beşerler dahi bu aşağılık tertibin ya kesimi olmuş ya da sessiz kalıp koltuklarının kederine düşmüştür.

Türkiye Futbol Federasyonu, dönemin başından beri devam ettirdiği tiyatroda bugün yeni bir perde açmıştır. Bir defa daha en net biçimde söz ediyoruz… Bu sürecin bir kesimi olmadık, olmuyoruz ve olmayacağız!

TFF Başkanı Büyükekşi ve avenesi milletimizin gözünün içine baka baka milyonlarca vatandaşımızın futbol aşkını mahvetmiş, toplumun ortasına nifak tohumları ekmiş ve bugün itibariyle artık denetimini büsbütün kaybetmiştir.

Ülkemiz futbolunun girdiği bu derin komadan çıkmasının tek yolu, ilk önce TFF Başkanı olmak üzere sorumluluk sahibi konumdaki herkesin istisnasız bir formda istifa etmesidir. Şayet bugün bu adımlar atılmazsa ülkemiz futbolunun yarınları da yeniden bu gaspçı takım tarafından hiç edilecektir.

Şanlı Trabzonspor’un ve milyonlarca vefakar taraftarımızın hakkını bugün açıklanan kararda emeği olanlara asla helal etmiyoruz!

Eğer içinizde ufacık bir Allah korkusu kaldıysa, ağzınızdan düşürmediğiniz gururun, haysiyetin zerresi varsa artık o koltukta oturmazsınız.

Büyük Trabzonspor taraftarı bilsin ki; emek hırsızları ve şikecilerle uğraşımız sonsuza kadar devam edecektir.”

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.