(Özel) Konuşmadan önce resim yapmayı öğrendi

Bursa’da yaşayan okul öncesi öğrencisi 6 yaşındaki Sümeyye Çalım, 1 yıl boyunca üzerinde çalıştığı eserlerini bir alışveriş merkezinde ziyaretçilerin beğenilerine sundu. Toplamda 20 eserden oluşan sergide küçük ressam kimi zaman hayal dünyasını, kimi …

(Özel) Konuşmadan önce resim yapmayı öğrendi
Yayınlama: 11.05.2024
A+
A-


Bursa’da yaşayan okul öncesi öğrencisi 6 yaşındaki Sümeyye Çalım, 1 yıl boyunca üzerinde çalıştığı eserlerini bir alışveriş merkezinde ziyaretçilerin beğenilerine sundu. Toplamda 20 eserden oluşan sergide küçük ressam kimi zaman hayal dünyasını, kimi zaman gözlemlerini, kimi zaman da toplumsal durumları resimlerine taşıdı. Annesinin konuşmadan önce resim yapmayı öğrendi dediği minik ressamın sergisi büyük ilgi gördü.

Minik ressam ile 1 yıldır çalışan Görsel Sanatlar Öğretmeni Akif Seven, “Daha önce de öğrencilerim kişisel sergiler açtılar ama 6 yaşında bir öğrencim ilk defa sergi açtı. Sümeyye özel bir yeteneğe sahip. O hafta onu etkileyen bir durum olursa onu resmine taşıyor. Bazen de anlık olarak hissettiklerini özgürce kağıda döküyor. Resim sergisi hazırlama sürecinde hem Sümeyye hem de ailesi son derece özverili hareket etti. Sergi hazırlıkları gece geç saatte bitmesine rağmen Sümeyye heyecandan bir dakika bile yerinde duramadı. Özellikle sergi açılışındaki enerjisini ziyaretçilerle paylaşması son derece güzeldi. Ümit ediyorum ki ilerleyen yıllarda Sümeyye’nin ismini sık sık duyacağız” dedi.

Sümeyye’nin anne ve babası ise, “Kızımızdaki sanatçı ruhu görüyorduk lakin bu ruhu işleyecek bilgi ve beceriye sahip olmadığımızın da farkındaydık. Sümeyye’nin sanat yolculuğunda elinden tutan, ışık olan, hem sevgisini hem de emeğini cömertçe sarf eden Görsel Sanatlar Öğretmeni Akif Seven Bey’e minnetle teşekkür ediyoruz” sözleriyle duygu ve düşüncelerini ifade ettiler.

ozel konusmadan once resim yapmayi ogrendi 0 5ybNgi7C

ozel konusmadan once resim yapmayi ogrendi 1 DfyKGzV2

ozel konusmadan once resim yapmayi ogrendi 2 m38X2ddL

ozel konusmadan once resim yapmayi ogrendi 3 BXqFFgtB

ozel konusmadan once resim yapmayi ogrendi 4 KTaehQYU

ozel konusmadan once resim yapmayi ogrendi 5

ozel konusmadan once resim yapmayi ogrendi 6 43NpwLmV

ozel konusmadan once resim yapmayi ogrendi 7 n1INN8RY

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.