Okan Buruk’tan Üstün Kupa açıklaması: “Şanlıurfa halkı iki büyük grubu bekliyor”

Galatasaray Teknik Yöneticisi Okan Buruk, Trendyol Üstün Lig’in 31. haftasında Atakaş Hatayspor’u 1-0 yenmelerine karşın performanslarının kendisini keyifli etmediğini söyledi. Fenerbahçe ile oynayacakları Harika Kupa maçına da değinen Buruk, “Gidip olağan takımımızla belirlenen tarihte ve saatte maçımıza çıkacağız. Şanlıurfa halkı da merakla iki büyük ekibi bekliyor.” dedi.

Okan Buruk’tan Üstün Kupa açıklaması: “Şanlıurfa halkı iki büyük grubu bekliyor”
Yayınlama: 03.04.2024
A+
A-

Okan Buruk, RAMS Park’ta yapılan maçının akabinde düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

Sarı-kırmızılı kadronun teknik yöneticisi, basın toplantısına, “İstanbul’da yaşadığımız ve birçok kişiyi kaybettiğimiz bir yangın faciası vardı. Ölenlere rahmet diliyorum. Başka başsağlığı dileğim de kameraman Samet Kulak için. O da sizler üzere ortamızdan biriydi. Onu kaybetmenin kederini yaşıyoruz.” diyerek başladı.

İyi performans sergileyemediklerini belirten Buruk, “Kazandık fakat alandan keyifli ayrılmadım. Bunun nedeni iç alanda ortaya koyduğumuz performansın altında kalmamızdı. Çok güzel ve kaliteli oyunculara sahibiz. Bu oyuncuların bilhassa top bizdeyken daha düzgün işler yapmasını bekliyoruz.” tabirlerini kullandı.

Maçın 12. dakikasında 1-0 öne geçtiklerini hatırlatan deneyimli teknik adam, kelamlarını şöyle sürdürdü:

“Erken golü attık, maça rahat başladık. Devamında rakip bize oynama talihi verdi, bizi rahat bıraktı ancak hamlede istediğimiz performansa ulaşamadık. Geçişlerde ve savunma gerisine atılan toplarda da konumlar verdik. Sonunda istatistiksel olarak çok öndeyiz lakin kendi kalitemizin altında bir oyun ortaya koyduk. Bunun nedenlerinden biri uzun bir lig ortası olabilir. Türk futbolunda gergin de bir ortam var. Ruhsal olarak oyuncuları ne kadar hazırlasanız, rakibiniz üzerinde kurduğunuz baskı ve avantajı net bir halde anlatsanız da vakit zaman performansta düşüşler oluyor. Bunun çok uzun sürmeyeceğini düşünüyoruz. Bir sonraki maç daha da âlâ bir formda alanda olacağız, şampiyonluk inancımızı net bir halde ortaya koyacağız. Ligin bitimine 7 maç kaldı. Bunların hepsini kazanarak dönemi bitirmek istiyoruz.”

FENERBAHÇE’NİN ÜSTÜN KUPA’YA 19 YAŞ ALTI GRUBUYLA ÇIKMA İHTİMALİ

Okan Buruk, 7 Nisan Pazar günü Şanlıurfa’da Fenerbahçe ile yapacakları Turkcell Muhteşem Kupa maçına tam takım çıkacaklarını söyledi.

Fenerbahçe’nin maça 19 yaş altı grubuyla çıkma ihtimalinin olduğunun söylenmesi üzerine Buruk, “Bu bizim sıkıntımız değil. Mesela Alanyaspor maçına rakibimiz hangi takım ile çıkacak diye bakmıyoruz. Gidip olağan takımımızla belirlenen tarihte ve saatte maçımıza çıkacağız. Şanlıurfa halkı da merakla iki büyük kadrosu bekliyor. Kendi programımız üzerinden gideceğiz. Rakibimiz ister çıkar ister çıkmaz ya da farklı bir şey olur lakin bununla ilgili benim söyleyeceğim bir şey yok.” değerlendirmesinde bulundu.

“DEVLETİMİZİN VE TFF’NİN ORTAMI SAKİNLEŞTİRECEK KARARLAR ALMASINI BEKLİYORUZ”

Okan Buruk, devletten ve Türkiye Futbol Federasyonundan (TFF) futboldaki gergin ortamı sakinleştirecek kararlar almasını beklediklerini söyledi.

Saha dışındaki tartışmaların ekibi nasıl etkilediğinin sorulması üzerine Buruk, şöyle konuştu:

“Saha içinde kalmak ana emelimiz. Dışarıya çok fazla kulak asmak istemiyoruz. Herkes her şeyi söyleyebilir. İsteyen istediğini söylüyor ve yaptırıyor ancak karşılığında bir ceza almıyor. Tehdit eden de farklı davranan da karşılığında cezasını almıyor. Bu türlü bir özgürlük varken bunu kullanmak isteyenler oluyor. Galatasaray Teknik Yöneticisi olarak ben daima alanda kalmak istediğimi söylüyorum. Zira Fenerbahçeli oyuncularla, teknik takımıyla arkadaşız. Ulusal grup kampında Galatasaraylı, Fenerbahçeli oyuncular birbiriyle sarılıyor, birlikte tatile gidiyorlar. Futbol topluluğunda, hakikaten futbolun içinde olan futbolcular, teknik adamlar, gazeteciler olarak arkadaşız, dostuz. Sokakta da farklı kadrosu tutanlar el ele, kol kola lakin bunu bozmak isteyen beşerler ortaya çıkabiliyor. Bununla ilgili vakte muhtaçlık var. Futbolun gerçek sahipleri burada kalacak, olmayanlar bu işten çekilecek.

Fenerbahçe, Beşiktaş, Trabzonspor ve başka ekiplerin teknik heyetiyle, futbolcularıyla dostluğumuzu ortaya koymamız gerek. İşin gerçeği bu. Oburunun gerçekçi olduğuna inanmıyorum. Beşerler provoke ediliyor. Bu ülkede Halil Umut Meler’in dövülmesi yaşanmadı mı? Herkes ayağa kalktı, ziyarete gitti fakat tekrar misal şeylerin ortaya çıkarılmaya çalışıldığını görüyoruz. Bu da spor için üzücü. Devletimizin ve TFF’nin ortamı sakinleştirecek kararlar almasını bekliyoruz. İki çok başarılı grup var. Fenerbahçe ve Galatasaray ortasında inanılmaz çekişme var. Son yılların en çekişmeli ligi yaşanıyor. İkisi de kazanarak devam ediyor. Bizim 7 maçımız, Fenerbahçe’nin 8 maçı var. Avrupa için çaba eden gruplar var. Burada alana ve şampiyonluğa odaklanmamız bizim için daha gerçek olacak.”

Buruk, Fenerbahçe Teknik Yöneticisi İsmail Kartal’ın kendisiyle ilgili açıklamalarına değinerek, “Tartışmaların dışında kalmak istiyoruz. Direkt beni ve çocuğumu gaye alan konuşmalar oluyor. Yakında farklı kitleler maksat alınabilir. Başkanımız, Erden Bey, futbolcular maksat alınıyor. Bunların gerçek olmadığını düşünüyorum. Sonuçta biz dost ve arkadaşız. Uzun yıllar futbolun içinde bir ortada olacağız. Daha çok saha içinde kalıp yanıt vermeden yolumuza devam etmek istiyorum.” diyerek kelamlarını tamamladı.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.