Oğuz Murat Aci’nin ailesinin buruk anneler günü: “10 ailenin anneler gününü kutlamıyorum”

Eyüpsultan’da meydana gelen kazada hayatını kaybeden Oğuz Murat Aci’nin annesi, oğlu olmadan ilk anneler gününü buruk geçirdi. 73 gündür oğlunun yokluğuna alışmaya çalışan anne Pervin Aci, “Pazar günü gelmesin istiyorum. Herkesin anneler gününü …

Oğuz Murat Aci’nin ailesinin buruk anneler günü: “10 ailenin anneler gününü kutlamıyorum”
Yayınlama: 12.05.2024
A+
A-


Eyüpsultan’da meydana gelen kazada hayatını kaybeden Oğuz Murat Aci’nin annesi, oğlu olmadan ilk anneler gününü buruk geçirdi. 73 gündür oğlunun yokluğuna alışmaya çalışan anne Pervin Aci, “Pazar günü gelmesin istiyorum. Herkesin anneler gününü kutluyorum. Yalnızca o 10 tane aileyi kutlamıyorum. Çocuğum baharında söndü. Muratım öldü ama biz de ölü olarak yaşıyoruz” dedi.

Eyüpsultan’da 1 Mart 2024 günü meydana gelen trafik kazasında arkadaşları ile ATV ile gittiği esnada arızalanması sonrası yol kenarında bekleyen Oğuz Murat Aci’ya lüks bir araç çarpmış, kaza sonrası lüks araç sürücüsü Timur C. olay yerine gelen annesi Yazar Eylem Tok ile birlikte ABD’ye kaçmıştı. Kaza sonrası 1 kişi hayatını kaybetmiş 4 kişi de yaralanmıştı. Feci kazada hayatını kaybeden Oğuz Murat Aci’nin annesi Pervin Aci, oğlu olmadan ilk anneler gününü buruk geçirdi.

“Yalnızca o 10 ailenin anneler gününü kutlamıyorum”

Anne Pervin Aci, “Murat gideli yetmiş gün oldu ama bana yetmiş yıl oldu. Pazar günü gelmesin istiyorum. Karanlık, hiç aydınlık yok. Gündüzüm ve gecemiz yok. ‘Oğuzum, Oğuzum’ diye diye ne yapacağımızı bilmiyoruz. Eşimin dediği gibi kimler geldi, kimler geçti, kimler benim yanımdaydı hiç hatırlamıyorum. Bir buçuk yaşındaki torunum elimden tutarak babasının mezarına götürdü ve bana, ‘Babaanne amin’ diye söyledi. Herkesin anneler gününü kutluyorum. Yalnızca o 10 tane aileyi kutlamıyorum. Eşi de bir şey yapamıyor. Çocuğum baharında söndü. Muratım öldü ama biz de ölü olarak yaşıyoruz. Adalete seslenmekten yoruldum” dedi.

“Oğluma bir gün ‘Adalet tecelli etti’ diyebilmem lazım”

Baba Özer Aci ise, “Bugün yetmişinci gün oldu. Acımızı acısı diye paylaşan binlerce insanla beraber yol yürüyoruz. Geriye dönüp yetmiş güne baktığımızda pek ilerleme kaydettiğimizi söyleyemem. Ama mücadeleye devam etmek bir başarıdır. Ben bayrağı bıraksam dahi birileri bayrağı alarak yola devam edecektir. Şu ana kadar birçok yanlış haber çıktı. Baştan beri savunduğum şeyler ortaya çıktı. İlk bir veya iki gün basın susturuldu. Ben de yanlış ve eksik haber yapıldığını, basının susturulduğunu söylemiştim. İleriye baktığımızda doğrular ortaya çıktı. Bizim belki de acımızdan dolayı ama biz sürecin daha hızlı yürümesini istiyoruz. Bir an önce adaletin yerini bulmasını istiyorum. İlk baştan beri hep adalet ve hukuk dedim ve demeye devam ediyorum. Ben adaletin üstün olacağına, üstünlerin adaleti olmayacağına inanıyorum. Çocuk ve annesi gelip adalete teslim olurlar. Böylece yüreğimize bir nebze su serpilmiş olur. İnsan yetmiş gün öncesine döndüğünde bazı şeyleri hatırlar. Ben bazı günleri hiç hatırlamıyorum. Biz bu yetmiş günü ya daha uzun yaşadık ya da çok kısa yaşadık. Gecelerimiz gündüz oldu, gündüzlerimiz gece oldu, uyuyamadık. Az önce oğlumun mezarının yanından geçtim. Her gün ister istemez geçiyorum. Oğluma bir gün ‘Adalet tecelli etti’ diyebilmem lazım. Bunun için de mücadeleme devam edeceğim” ifadelerini kullandı.

oguz murat acinin ailesinin buruk anneler gunu 10 ailenin anneler gununu kutlamiyorum 0 HSKLMJIs

oguz murat acinin ailesinin buruk anneler gunu 10 ailenin anneler gununu kutlamiyorum 1 8L3fAmc6

oguz murat acinin ailesinin buruk anneler gunu 10 ailenin anneler gununu kutlamiyorum 2

oguz murat acinin ailesinin buruk anneler gunu 10 ailenin anneler gununu kutlamiyorum 3

oguz murat acinin ailesinin buruk anneler gunu 10 ailenin anneler gununu kutlamiyorum 4 6UhHNsaT

oguz murat acinin ailesinin buruk anneler gunu 10 ailenin anneler gununu kutlamiyorum 5 bEC2yJOc

oguz murat acinin ailesinin buruk anneler gunu 10 ailenin anneler gununu kutlamiyorum 6 bDykd4Hu

oguz murat acinin ailesinin buruk anneler gunu 10 ailenin anneler gununu kutlamiyorum 7 sPOBwReB

oguz murat acinin ailesinin buruk anneler gunu 10 ailenin anneler gununu kutlamiyorum 8 GCeS4gr4

oguz murat acinin ailesinin buruk anneler gunu 10 ailenin anneler gununu kutlamiyorum 9

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.