OCHA: BM, Refah’ın zarurî tahliyesi konusunda işbirliği yapmaz

Bir OCHA sözcüsü Reuters’e verdiği demeçte, BM insani yardım ajansı OCHA’nın İsrail’den Gazze’nin Refah bölgesini tahliye planına ilişkin herhangi bir iletişim almadığını ve olsa bile herhangi bir zorunlu tahliyeye katılmayacağını söyledi. OCHA sözcüsü Jens Laerke, Refah planlarıyla ilgili sorulara yanıt olarak “İsrailli yetkililerden herhangi bir resmi iletişim almadık” dedi.

OCHA: BM, Refah’ın zarurî tahliyesi konusunda işbirliği yapmaz
Yayınlama: 13.02.2024
A+
A-

Birleşmiş Milletler insani yardım ajansı OCHA’nın bir sözcüsü bugün Reuters’e verdiği demeçte, İsrail’den Gazze’nin Refah bölgesini boşaltma planına ilişkin herhangi bir iletişim almadıklarını ve olsa bile herhangi bir zorunlu tahliyeye katılmayacaklarını söyledi.

OCHA sözcüsü Jens Laerke, Reuters’in Refah planlarıyla ilgili sorularına yanıt olarak “İsrailli yetkililerden herhangi bir resmi iletişim almadık” dedi.

Laerke sözlerine, “Ne olursa olsun BM zorla, gönüllü olmayan tahliyelerde yer almıyor. Şu anda sivillerin tahliyesini kolaylaştıracak bir plan masada yok” diye devam etti.

İsrail hükümet sözcüsü Eylon Levy daha önce BM kuruluşlarına “İsrail’in sivilleri Hamas’tan koruma çabalarıyla işbirliği yapma ve onları teröristlerin canlı kalkan olarak kullanmaya çalıştığı bir savaş bölgesinden tahliye etme” çağrısında bulunmuştu.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.