O iki ülke biliyor muydu? Moskova’daki saldırıyla ilgili ilginç iddia!

Sırbistan Cumhurbaşkanı Aleksandar Vucic, ABD ve İngiltere’nin Rusya’nın başkenti Moskova’daki konser salonundaki silahlı saldırıyı önceden bildiğini söyledi.

O iki ülke biliyor muydu? Moskova’daki saldırıyla ilgili ilginç iddia!
Yayınlama: 23.03.2024
A+
A-

Vucic, yerel bir televizyon programında, Moskova’daki konser salonunda sivillere yönelik gerçekleşen terör saldırısına ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’e ve Rus halkına başsağlığı dileklerini ileten Vucic, “Birçok kez söylediğimiz ancak çok az kişinin duymak istediği, çok az kişinin inanmak istediği, çok az kişinin gerçeklere bakmayı düşündüğü bir şey; 7 Mart’ta ABD’nin (Moskova) Büyükelçiliği, vatandaşlarına alışveriş merkezlerine gitmemeleri çağrısında bulununca İngilizler ve diğerleri de aynısını yaptı. Yani bu, onların özel servislerinin bazı konuşmaları dinlediği, bilgi aldığı ve bunun olacağını bildikleri anlamına geliyor.” şeklinde konuştu.

Vucic, Moskova’daki olayın hesaplanamaz sonuçlarının olabileceğini ifade ederek Sırbistan Milli Güvenlik Kurulu’nun yarın toplanması çağrısında bulundu.

Sırbistan Cumhurbaşkanı Vucic, Kurul’un toplanmasının çeşitli nedenleri olduğunu belirtirken, toplantıda Moskova’daki saldırının da ele alınacağını vurguladı.

Moskova’da bir konser salonuna düzenlenen terör saldırısında, ilk belirlemelere göre 40 kişi hayatını kaybetmiş, 100’den fazla kişi yaralanmıştı.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.