Montella’dan Hakan Çalhanoğlu’na övgü: “Muazzam bir futbolcu”

Hazırlık maçında deplasmanda Macaristan’a 1-0 mağlup olan A Ulusal Futbol Ekibi’nin teknik yöneticisi Vincenzo Montella, oyuncularının ortaya koyduğu performanstan şad olduğunu söyledi. Montella, “Şu andan itibaren Hakan’a bir tenkit gelirse bunu anlayamayacağımı söyleyebilirim. Zira sahiden muazzam bir futbolcudan bahsediyoruz” dedi.

Montella’dan Hakan Çalhanoğlu’na övgü: “Muazzam bir futbolcu”
Yayınlama: 23.03.2024
A+
A-

Montella, başşehir Budapeşte’deki Puskas Arena’da oynanan maçın akabinde düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

Montella, genel performanstan şad olduğunu söyledi.

Macaristan’ın son maçlarına nazaran çok az fırsat verdiklerini lisana getiren Montella, “Kurgusal oyuna geldiğimizde çok mutlu olduğumu söyleyebilirim. Galler maçına nazaran alanda çok daha uygun duran bir kadromuz vardı. Bizim için çok güzel biri test oldu. Çok tempolu geçen bir maçtı. Maçın sonucu yalnızca makûs bir durumdan doğdu. Aslında rakibin ceza alanında da ona misal bir konum yaşandı. Yalnızca o konumdan ötürü kaybettik. Çok fazla gol kaçırdık, futbolda maalesef bu türlü şeyler olabiliyor, oraya gelip o konumları bulmak ve pahalandırmak gerek.” tabirlerini kullandı.

“HAKAN’A BİR TENKİT GELİRSE BUNU ANLAYAMAYACAĞIMI SÖYLEYEBİLİRİM”

Montella, Hakan Çalhanoğlu’nun performansıyla ilgili gelen bir soruyu ise, “Hakan’ın çok olgun bir futbolcu olduğunu hepimiz biliyoruz. Ne vakit oyunu hızlandırması ve yavaşlatması gerektiğini çok güzel biliyor. Şu andan itibaren Hakan’a bir tenkit gelirse bunu anlayamayacağımı söyleyebilirim. Zira sahiden muazzam bir futbolcudan bahsediyoruz.” formunda yanıtladı.

İtalyan teknik adam, bir gazetecinin, “Hakan Çalhanoğlu bugün 83. ulusal maçına çıktı ve en çok ulusal maça çıkan oyuncular sıralamasında Hamit Altıntop’u geçti.” kelamları üzerine, “Bunu bilmiyordum. Bilseydim oynatmazdım.” dedi.

“HERKES BURADA OYNAMAYI HAK EDİYOR”

Vincenzo Montella, “Avusturya maçında birinci 11’de büyük bir değişiklik bekleyebilir miyiz?” sorusuna ise şu karşılığı verdi:

“Bu bahis üzerinde düşüneceğim. Futbolcularımızın fizikî durumunu kıymetlendirmemiz gerek. Başımda şöyle bir plan da var, daha az forma bahtı bulan, dakika almayan gençleri de bu stil deneyim kazanacakları maçlarda kıymetlendirmek istesem de herkes burada oynamayı hak ediyor. Unuttuğumuz bir husus var, benden evvel başlayan bir seyahat vardı, benimle birinci bitirerek tarihte birinci sefer bir şampiyonaya önder olarak gittik. Bu futbolcuların sayesinde bunu yaptık, hepsi oynamayı hak ediyor. Âlâ bir kıymetlendirme yaptıktan sonra kararlarımı vereceğim.”

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.