MHP Genel Başkan Yardımcısı Yıldız’dan ”yerel seçim sonuçlarına” ilişkin açıklama: Kimlerin gayret gösterdiği tarafımızca bilinmektedir

MHP Genel Başkan Yardımcısı Feti Yıldız, ‘MHP’nin aldığı oylar ve oranlarıyla ilgili gerçek dışı haberler yapıldığını’ belirterek, ‘MHP’nin oy oranlarının özellikle DEM’in oy oranının altında gösterilmesi için kimlerin gayret gösterdiği tarafımızca bilinmektedir.’ ifadesini kullandı.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Yıldız’dan ”yerel seçim sonuçlarına” ilişkin açıklama: Kimlerin gayret gösterdiği tarafımızca bilinmektedir
Yayınlama: 03.04.2024
A+
A-

Feti Yıldız, yazılı açıklamasında, Milliyetçi Hareket Partisi’nin (MHP) 31 Mart’ta gerçekleşen Mahalli İdareler Genel Seçimleri’nde toplam 807 yerde aday gösterdiğini belirtti. Bu yerler arasında 2 büyükşehir, 27 il, 103 metropol ilçe, 344 ilçe ve 331 belde bulunduğunu hatırlattı.

Yıldız, seçimlerin Batı demokrasilerine örnek olacak şekilde şeffaf, açık ve güvenli bir ortamda gerçekleştiğini vurgulayarak, MHP’nin bu seçimlerde toplam 220 belediye başkanlığı kazandığını bildirdi. Bu kazanımların tamamının Yüksek Seçim Kurulu (YSK) ve ilgili kurumlar tarafından kamuoyuyla paylaşıldığını belirtti.

Ayrıca, YSK verilerine dayanarak MHP’nin aldığı oy oranlarının doğru bir şekilde hesaplandığını ifade eden Yıldız, partisinin oy oranlarının gerçek dışı şekilde sunulduğunu ve özellikle DEM Parti’nin oy oranının altında gösterilmeye çalışıldığını dile getirdi.

YSK verilerine göre, 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Seçimleri’nde İl Genel Meclisi sonuçlarına dayanarak partilerin ulaştığı oy oranlarını paylaşan Yıldız, AK Parti’nin yüzde 32,16, CHP’nin yüzde 23,19, MHP’nin yüzde 16,62, DEM Parti’nin yüzde 7,89 ve Yeniden Refah Partisi’nin yüzde 6,5 oy aldığını belirtti.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.