Klasik Kızak Yarışları’nın 3. ayağı Kayseri’de yapıldı

Türkiye Klasik Spor Kısımları Federasyonu tarafından organize edilen Klâsik Kızak Yarışları’nın 3. ayağı Kayseri’de gerçekleştirildi.

Klasik Kızak Yarışları’nın 3. ayağı Kayseri’de yapıldı
Yayınlama: 23.03.2024
A+
A-

Erciyes Kayak Merkezi Hisarcık Kapı’da Kastamonu ve Erzurum kızağı kategorilerinde yapılan yarışlara, 10 vilayetten 53 sportmen katıldı.

Büyükler, gençler, yıldızlar ve miniklerde çaba eden atletler, 100 metrelik pisti klasik kızaklarla en kısa müddette tamamlamak için yarıştı.

Kastamonu kızağında erkeklerde Batuhan Şen büyüklerde, Eymen Nafi Çelik gençlerde, Efe Arslan yıldızlarda, Mehmet Eren Bozdoğan da miniklerde birinci oldu.

Kastamonu kızağı bayanlarda Melisa Kocabaş büyüklerde, Gülşah Doğan gençlerde, Elif Işık Aygut da yıldızlarda birincilik kürsüsüne çıktı.

Erzurum kızağında ise Murat Aksakallı büyüklerde, Ahmet Hakan Sayım gençlerde, Ahmet Güler miniklerde birinciliğe ulaştı.

Bu sonuçların akabinde Kastamonu kızağında Kastamonu Akademi Spor Kulübü Türkiye şampiyonu olurken, Kastamonu Abana Gençler Birliği Spor Kulübü ikinci, Bingöl Kervansaray Spor Kulübü üçüncü sırada yer aldı.

Erzurum Kızağı’nda ise Uzmanlar Atlı Spor Kulübü birinciliği elde ederken, EM Yenişehir Spor Kulübü ikinci, Kümbet Osmanlı Atlı Spor Kulübü de üçüncü oldu.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.