İstanbul’da jandarmadan trafikte bayram denetimi

İstanbul’da vatandaşlar 9 günlük bayram tatilini yakınlarının yanında geçirmek için yola çıktı. Trafikte yoğunluk yaşanırken, Fenertepe Gişeleri’nde uygulama yapan jandarma ekipleri sürücüleri tek tek durdurarak uyardı. Yolcu otobüsleri şoförlerinin …

İstanbul’da jandarmadan trafikte bayram denetimi
Yayınlama: 05.04.2024
A+
A-


İstanbul’da vatandaşlar 9 günlük bayram tatilini yakınlarının yanında geçirmek için yola çıktı. Trafikte yoğunluk yaşanırken, Fenertepe Gişeleri’nde uygulama yapan jandarma ekipleri sürücüleri tek tek durdurarak uyardı. Yolcu otobüsleri şoförlerinin yeterlilik belgeleri kontrol edilirken, çocuklara ise boyama kitabı hediye edildi.

İstanbul’da trafikte bayram tatili yoğunluğu sabah saatlerinden itibaren kendisini hissettirmeye başlamıştı. Otogar ve havalimanlarındaki yoğunlukların yanı sıra araçlarıyla 9 günlük bayram tatilini başka illerde geçirmek isteyen vatandaşlar mesai saatlerinin tamamlanmasıyla yola çıktı. Otoyollarda trafik güvenliğini sağlamakla görevli olan jandarma ekipleri yoğun günde denetimlerini de sıkılaştırdı. Kuzey Marmara Otoyolu Fenertepe Gişeleri’ne kurulan uygulama noktasında tüm araçlar tek tek durduruldu. Hem asayiş uygulaması hem de trafik denetimi gerçekleştirildi. Durdurulan otobüs şoförlerinin yeterlilik belgeleri ve araçlarının lastik boyları ölçüldü. Sürücülere sunumla daha güvenli yolculuk eğitimi verildi. Motosiklet sürücülerine de kask takmanın önemiyle alakalı çıkartmalar hediye edildi. Otomobil sürücüleri ve yolcularına da otoyolda sürüş teknikleriyle alakalı bilgiler verildi. Çocuk yolculara boyama kitapları hediye edildi.

“’Geçmiş olsun’a değil ’hoş geldin’e gitsinler”

Uygulama noktasına katılan otobüs şoförlerinden Hasan Yıldırım, “Ben çocukluktan beri bu sektördeyim. Yıkamacılıktan muavinliğe 13 yıldır da şoförlük yapıyorum. Bu tarz uygulamaların yapılması çok iyi. Belgelerimize baktılar. Ben bütün yolcularımı emniyet kemeri konusunda tek tek uyarmıştım. Bayram yoğunluğu konusunda yola çıkacak herkese tavsiyem hızlı gitmesinler. Geç varsınlar ama güç varmasınlar. ’Geçmiş olsun’a değil ’hoş geldin’e gitsinler” dedi.

istanbulda jandarmadan trafikte bayram denetimi 0 hhl9CVuz

istanbulda jandarmadan trafikte bayram denetimi 1 gKRrLWtm

istanbulda jandarmadan trafikte bayram denetimi 2 D1zwA4F8

istanbulda jandarmadan trafikte bayram denetimi 3 Y9w725nI

istanbulda jandarmadan trafikte bayram denetimi 4

istanbulda jandarmadan trafikte bayram denetimi 5 g1dMiyAy

istanbulda jandarmadan trafikte bayram denetimi 6 rbAsyvuA

istanbulda jandarmadan trafikte bayram denetimi 7 ROG4Hz9s

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.