İsmail Kartal’dan Üstün Kupa açıklaması: Kararları yöneticilerimiz alacak

Trendyol Muhteşem Lig’in 31. haftasında Yukatel Adana Demirspor’u alanında 4-2 mağlup eden Fenerbahçe’de teknik yönetici İsmail Kartal, ortaya koydukları oyun gücüyle haklı bir galibiyet aldıklarını söyledi. Süper Kupa karşılaşmasına 19 yaş altı ekibiyle çıkılması kararı hakkında da konuşan Kartal, “Bundan sonraki kararları yöneticilerimiz alacak. Ne karar alırlarsa biz de onu uygulayacağız.” dedi.

İsmail Kartal’dan Üstün Kupa açıklaması: Kararları yöneticilerimiz alacak
Yayınlama: 04.04.2024
A+
A-

Ülker Stadı’nda oynanan uğraşın akabinde basın toplantısında konuşan Kartal, Adana Demirspor çabasına topluluk olarak yüksek motivasyonla çıktıklarını vurguladı.

Karşılaşmanın birinci yarım saatlik kısmında dönemin en düzgün futbolunu oynadıklarını lisana getiren Kartal, “İlk yarıda 13 duruma girdik fakat bir kusurla gol yiyip devreyi 1-1 bitirdik. Devre ortasında oyunculara güçlü oyunumuzu sürdürmemiz gerektiğini söyledik. Ortaya koyduğumuz oyun gücümüzle, hak ederek galip geldik. Sonuçta bu akşam kazandığımız 3 puanla yola devam ediyoruz. Oyuncularımı tebrik ediyorum.” açıklamasını yaptı.

SÜPER KUPA AÇIKLAMASI

Süper Kupa karşılaşmasına 19 yaş altı grubuyla çıkılması kararı hakkında konuşan Kartal, şöyle devam etti:

“Başkanımız ve yöneticilerimiz Samandıra’ya gelip bizimle konuştu. Yaşananlar ortada. Maçın ertelenmesini istedik. Avrupa maçı oynayacağız. Tehir için vakit varken bizi sıkıştırıyorlar. Biz de lider ve yöneticilerimizle yaptığımız toplantıda kendi fikirlerimizi aktardık. Bundan sonraki kararları yöneticilerimiz alacak. Ne karar alırlarsa biz de onu uygulayacağız.”

İsmail Kartal, 19 yaş altı ekibini bu hafta çalıştırıp çalıştırmayacağıyla ilgili olarak da “Henüz net bir durum yok.” yanıtını verdi.

Fenerbahçe’de üçüncü periyodu olduğunu, vazifeye her geldiği devirde çeşitli olaylarla karşılaştığını söyleyen Kartal, “Kriz yönete yönete, nasıl yöneteceğimi çok güzel öğrendim. Son 2, 3 günde değerli hususlar vardı, bu krizleri de yönettik. Oyuncuların hepsini bir ortaya toplayarak motivasyonu yükselttik. Bu akşam taraftarlarımıza, topluluğumuza ekibin nasıl oynayabildiğini, güçlü oyundan taviz vermeden yola devam etmemiz gerektiğini anlattım. Bu akşam da çok güçlü oyunumuzu oynayarak yola devam ediyoruz.” sözlerini kullandı.

“KRUNIC MAÇA DAMGA VURDU”​​​

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK) tarafından Jayden Oosterwolde ve İrfan Can Eğribayat’a ceza verilmesiyle ilgili konuşan Kartal, “Normalde biz ceza almayı beklemiyorduk. Dünya basınında çıkan haberleri takip ediyorsunuz. Birinci defa bizim ülkemizde bu türlü bir şey oluyor ve ne hikmetse bize karşı oluyor. Biz hiçbir oyuncumuzun ceza almasını beklemiyorken 2 futbolcumuza ceza verildi. Kulübümüzün itirazları sonrasında ne olacağını göreceğiz. Oyuncular da hayatlarında birinci sefer bu türlü bir ceza durumuyla karşılaştıklarını, şaşkın olduklarını söyledi.” diye konuştu.

Rade Krunic’in performansı hakkındaki soruyu da yanıtlayan Kartal, şunları söyledi:

“Krunic maça damga vurdu. Bu başlangıç, bundan sonrası da gelecek. Adaptasyon periyodu yaşıyordu. Milan’da farklı oynuyordu, burada futbol farklı. Burada biraz daha temas var. 2 haftadır idmanlarda yükselen bir performans vardı, bunu da değerlendirdik. Maça damga vurdu. Krunic’in bundan sonra da üzerine koyarak devam edeceğini düşünüyorum.”

Son olarak ekipteki sakatlıklara değinen Fenerbahçe Teknik Yöneticisi İsmail Kartal, kelamlarını şu formda tamamladı:

“Antrenmanlarda, maçlarda sakatlıklar olabiliyor. Hiçbir antrenörün istemediği, bizi zorlayan bir durum. Bugün hesapladık, ulusal gruplara giden oyuncularımız 56 maça çıkmış. Futbolun içinde bunlar var. Biz de elimizdeki sağlıklı oyuncularla bir oyun planı oluşturup yolumuza devam etmeye çalışıyoruz. Sakatların Olympiakos maçına yetişeceklerini varsayım ediyoruz. Hatta Becao, Çağlar üzere isimleri bugün takıma aldık. Öbür oyuncuların da yetişeceğini düşünüyorum. İrfan Can Kahveci kasığında bir ağrı olduğunu söyledi. Yarın yapılacak denetimlerde muhakkak olacak. Çok büyük bir sakatlık olduğunu sanmıyorum. En azından sağlıklı bir oyuncumuzun sakatlanmadan elimizde kalmış olmasını umuyoruz.”

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.