İsmail Kartal: Hiç beklemediğimiz bir oyunla kaybettik

Fenerbahçe Teknik Yöneticisi İsmail Kartal, Türkiye Kupası’nda Ankaragücü’ne elendikleri maçın akabinde konuştu. Kartal, “Rakip daha motiveydi. Daha yeterli uğraş ettiler. Sonuçta bugün biz Fenerbahçe olarak ortaya kendi oyunumuzdan uzak hiç beklemediğimiz bir oyunla bugün kaybettik.” sözlerini kullandı.

İsmail Kartal: Hiç beklemediğimiz bir oyunla kaybettik
Yayınlama: 28.02.2024
A+
A-

Ercan ATA-Samet ÖKSÜZ-Emirhan YÜZÜGÜLDÜ/ANKARA, (DHA)-

Ziraat Türkiye Kupası çeyrek finalinde Fenerbahçe, deplasmanda MKE Ankaragücü’ne 3-0 mağlup oldu.

Karşılaşmanın akabinde düzenlenen basın toplantısında Fenerbahçe Teknik Yöneticisi İsmail Kartal açıklamalarda bulundu.

İstedikleri üzere uğraş edemediklerini aktaran İsmail Kartal, “Tur atlamak için savlı gelmiştik. Maç başladığında maçın başında Cengiz’in bulduğu yüzde 100’lük durumu gole çevirebilseydik, o golün vereceği moral motivasyonla çok daha düzgün bir Fenerbahçe olarak alanda güzel gayret edecektik.” dedi.

“HİÇ BEKLEMEDİĞİMİZ BİR OYUNLA KAYBETTİK”

“Oyunu elimize geçirebileceğimizi düşünüyorduk, olmadı.” diyen Kartal, “Daha sonra istediğimiz üzere uğraş edemedik. Rakip daha motiveydi. Daha uygun çaba ettiler. Sonuçta bugün biz Fenerbahçe olarak ortaya kendi oyunumuzdan uzak hiç beklemediğimiz bir oyunla bugün kaybettik. Başta ben ve oyuncularım maçtan sonra toplantı yaptık. Bunun nedenlerini, daima birlikte irdeleyeceğiz, inceleyeceğiz. Sonuçta bu bize hepimize ders oldu ve bundan ders çıkartmalıyız. Biz önümüze bakıyoruz. Ankaragücü’nü de bugün kazandığı için tebrik ederim.” tabirlerini kullandı.

“BEN RASTGELE BİR KAYGI DUYMUYORUM”

Kalan iki kupada yollarına devam edeceklerini tabir eden İsmail Kartal, “Bugünkü maçtan hepimiz ders çıkarttık. Hatayspor maçına en yeterli biçimde hazırlanıp Hatay ve daha sonraki maçlarla ilgili de tekrar Fenerbahçe’nin nasıl futbol oynadığını herkese göstereceğiz. Ben rastgele bir kaygı duymuyorum. Allah müsaadesiyle tekrar dönem sonu şampiyon olacağımıza yüzde 100 inanıyorum” tabirlerini kullandı.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.