Husiler, hava ataklarına karşılık verme sözü verdi

Husi isyancı grubu, İngiliz ve ABD hava saldırılarının kendilerini “caydıramayacağını” söyledi ve cumartesi günü geç saatlerde Yemen’i vuran yeni bir saldırı dalgasının ardından “karşılık verme sözü” verdi.

Husiler, hava ataklarına karşılık verme sözü verdi
Yayınlama: 04.02.2024
A+
A-

ABD ve İngiltere, Avustralya, Bahreyn, Kanada ve Hollanda’nın desteğiyle yürüttükleri hava harekatı kapsamında Yemen’deki 8 Husi hedefini vurduklarını açıkladı.

İngiltere Savunma Bakanlığı tarafından yayımlanan ortak açıklamada, ABD ve İngiltere silahlı kuvvetlerine ait güçlerin adı geçen diğer 4 ülkenin de desteğiyle Kızıldeniz’deki ticari gemileri hedef alan Yemen’deki Husilere ait bazı noktaları vurdukları belirtildi.

HUSİLERDEN KARŞILIK VERME YEMİNİ

Husi sözcüsü Yahya Saree, “Bu saldırılar bizi Gazze Şeridi’ndeki kararlı Filistin halkına destek duruşumuzdan caydırmayacak.” dedi.

Saree, toplam 48 saldırının gerçekleştiğini ve bunların “cevap ve ceza olmadan geçip gitmeyeceğini” sözlerine ekledi.

Husiler ayrıca baskınlarda başkent Sana’nın yanı sıra isyancıların kontrolündeki diğer bölgelerin de hedef alındığını söyledi.

Cumartesi gecesi İngiltere ve ABD’den yapılan ortak açıklamada gömülü silah depolama tesisleri, füze sistemleri, hava savunma sistemleri ve radarların hedef alındığı belirtildi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.