Göztepe’de Harika Lig’in mimarı: Stanimir Stoilov

Trendyol 1. Lig’de Göztepe’nin başında 20 maça çıkan Teknik Yönetici Stanimir Stoilov, 14 galibiyet, 4 beraberlik ve 2 yenilgi alarak sarı-kırmızılıların Muhteşem Lig’e yükselmesinde en değerli hissenin sahibi oldu. Bulgar teknik adam, maç başına 2.3 puan ortalaması tutturarak da kıymetli bir muvaffakiyete imza attı.

Göztepe’de Harika Lig’in mimarı: Stanimir Stoilov
Yayınlama: 30.04.2024
A+
A-

Trendyol 1. Lig’de döneme Sırp teknik adam Radomir Kokovic ile başlayan Göztepe, birinci 3 haftada 2 yenilgi ve 1 beraberlik alarak berbat bir başlangıç yaptı.

Daha sonra çıkışa geçen sarı-kırmızılılar, 40 yaşındaki çalıştırıcı ile üst üste oynadığı 7 maçta 6 galibiyet, 1 beraberliğe imza atarak değerli seri yakaladı. Bu sonuçlara karşın 11. haftada Kocaelispor ve 12. haftadaki Erzurumspor FK yenilgileri yol ayrımını kaçınılmaz hale getirdi.

STOİLOV GELDİ, ŞAMPİYONLUK GELDİ

Radomir Kokovic’ten sonra boşalan teknik adamlık vazifesine tek aday belirleyen Göztepe, kıymetli bir proje ve maksatlar sunarak Stanimir Stoilov’un kapısını çaldı.

Yapılan görüşmeler sonucunda Bulgar teknik adamla anlaşan sarı-kırmızılılar, 57 yaşındaki çalıştırıcıyı grubun başına getirdi.

13. haftada vazifeye başlayan ve grubu 6. sırada devralan Stanimir Stoilov, yeterli bir performans ortaya koydu. Sarı-kırmızılılarla 20 maça çıkan 56 yaşındaki teknik adam, 14 galibiyet, 4 beraberlik ve 2 hezimet elde etti.

Bulgar teknik adam idaresinde 46 puan toplayan Göztepe, maç başına da 2.3 puan ortalaması tutturarak ekibin Üstün Lig’e çıkmasında kıymetli hisse sahibi oldu.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.