Gözaltına alınan İspanya Futbol Federasyonu eski Başkanı Rubiales, serbest bırakıldı

İspanya’nın başşehri Madrid’e yurt dışından dönüş yaptıktan sonra havalimanında gözaltına alınan eski İspanya Futbol Federasyonu (RFEF) Başkanı Luis Rubiales, alınan tabirinin akabinde hür bırakıldı.

Gözaltına alınan İspanya Futbol Federasyonu eski Başkanı Rubiales, serbest bırakıldı
Yayınlama: 03.04.2024
A+
A-

İspanya haber ajansı EFE’nin güvenlik kaynaklarına dayanarak verdiği haberde, Dominik Cumhuriyeti’nden dönüşünde Madrid Adolfo Suarez-Barajas Havalimanı’nda uçaktan indirilerek gözaltına alınan Luis Rubiales‘in, hakkındaki yolsuzluk suçlamalarıyla ilgili olarak Jandarma Merkez Operasyon Ünitesi’nin (UCO) havalimanındaki ofisine götürüldüğü söz edildi.

UCO tarafından kimlik tespitinin akabinde tabiri alınan Rubiales’in cep telefonlarına el konulduğu ve daha sonra hür bırakıldığı açıklandı.

Rubiales’in önümüzdeki günlerde, hakkındaki soruşturmayı yürüten mahkeme tarafından söz vermeye çağırılması bekleniyor.

RFEF’de 2018-2023 yılları ortasında lider olarak vazife yapan Rubiales, hakkındaki yolsuzluk soruşturmalarının başladığı 20 Mart tarihinde özel işleri için Dominik Cumhuriyeti’ne gitmişti.

Hakkındaki tezlerden sonra 6 Nisan’da İspanya’ya döneceğini açıklayan ve hatasız olduğunu savunarak İspanyol yargısından kaçmayacağını söyleyen Rubiales, dönüş tarihi erkene çekerek Madrid’e gelmişti.

SUÇLAMALAR

Madrid’in Mahadahonda ilçesindeki 4 Nolu Asliye Hukuk Mahkemesi’nin başlattığı soruşturma kapsamında Rubiales, 2020-2022 yılları ortası başta olmak üzere lider olduğu periyotta RFEF ile ilişkili kimi kontratlarda bir inşaat firmasından 3,8 milyon euro temin etmek ve öteki işlerden de toplamda 530 bin euro olduğu varsayım edilen komite almakla suçlanıyor.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.