Gazze’de 6 yaşındaki Hind ve kurtarma takımından haber alınamıyor

Filistin Kızılayı, Gazze Şeridi’nde İsrail güçlerinin hedef aldığı bir araçta mahsur kalan 6 yaşındaki kız çocuğu Hind ve onu kurtarmaya giden Kızılay ekibinden bir haftadır haber alınamadığını açıkladı.

Gazze’de 6 yaşındaki Hind ve kurtarma takımından haber alınamıyor
Yayınlama: 04.02.2024
A+
A-

Filistin Kızılayı tarafından sosyal medyadan yapılan yazılı açıklamada, 6 yaşındaki Hind Receb ve onu kurtarmak üzere yola çıkan Kızılay ekibinden Yusuf Zeyno ve Ahmed Medhun’dan 7 gündür haber alınamadığı belirtildi.

Açıklamada uluslararası topluma “6 yaşındaki kız çocuğu ile Filistin Kızılayı ekibinin durumlarının ortaya çıkarılması için İsrail’e baskı yapılması” çağrısında bulunuldu.

Filistin Kızılayı, Gazze Şeridi’nde ailesinin bulunduğu aracın İsrail güçlerince hedef alınması üzerine telefonla kendilerini arayarak yardım isteyen 15 yaşındaki Leyan Hamade’nin 29 Ocak’ta saldırıya uğradığı bilgisini vererek Leyan’ın yardım istediği ses kaydını paylaşmıştı.

Filistinli 15 yaşındaki Leyan’ın öldürülmeden önce, “Amca bize ateş açıyorlar, yanımızda tank var, araçta mahsur kaldık.” dediği aktarılmıştı.

Leyan’ın telefon görüşmesinin ardından hayatını kaybettiği, aynı araçta bulunan 6 yaşındaki Hind Receb’in de araçta mahsur kaldığı ifade edilmişti.

Açıklamada, Hind’i kurtarmak için giden ambulans ve sağlık ekibine İsrail güçlerinin izin vermediği belirtilmişti.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.