Galatasaray Başkanı Dursun Özbek: “Şampiyonluklar tehditle kazanılmıyor”

Galatasaray Kulübü Lideri Dursun Özbek, Fenerbahçe Kulübü Lideri Ali Koç’un açıklamalarıyla ilgili, “Ali Koç şunu bilsin, şampiyonluklar tehditle kazanılmıyor. Şampiyonluklar mertçe uğraşla alanda kazanılıyor.” dedi.

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek: “Şampiyonluklar tehditle kazanılmıyor”
Yayınlama: 03.04.2024
A+
A-

Dursun Özbek, Trendyol Üstün Lig’in 31. haftasında 1-0 kazandıkları Atakaş Hatayspor maçının akabinde RAMS Park’ta basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Sarı-kırmızılı kulübün başkanı, Ali Koç’un Fenerbahçe Kulübünün harikulâde genel konseyinde yaptığı açıklamalarla ilgili şu sözleri kullandı:

“Şampiyonlukta çekiştiğimiz rakibimizin başkanı, genel kurulu topladı. Bizi de hayretlere düşüren açıklamalar yaptı. Kendi taraftarının önünde Galatasaray’ın lider vekilini tehdit etti. Tehdidi de küçük bir tehdit değildi. Nedir bu ya? Bu ülkenin huzurunu hiç düşünmüyor musun? 60 milyon taraftara hitap ediyoruz. 60 milyon taraftarı provoke ederek istenmeyen olaylara sebep mi olmak istiyorsun? Birisi benim lider vekilime bir şey yapsa… Çocuğu ve ailesi var. Tek başına aslanlar üzere dolaşıyor. Geçmişte misal şeyler yaşadık. Daha geçen Trabzon’da bir olay yaşadık. Bir taraftarın öldürülmesi seni mutlu mu edecek? Kendisine konuştuğu şeyleri yatmadan evvel bir defa daha dinlemesini talep ediyorum. Biz, o konuşma üslubuna tıpkı düzeyde yanıt vermeyeceğiz. Bir şampiyonluk için değer mi?”

“GALATASARAY YÖNETİM KURULU, ONUN DÜZEYİNE İNMEYECEK”

Dursun Özbek, kendisinin Ali Koç’un ağabeyi yaşında olduğunu lisana getirerek, “Ali Koç şunu bilsin, şampiyonluklar tehditle kazanılmıyor. Şampiyonluklar mertçe çabayla alanda kazanılıyor. Emsal tehdidi, federasyondaki bir toplantıda da yapmıştı. Orada da Erden Timur’u tehdit etmeye kalktı. Gereken yanıtı aldı ve yerine oturdu. Kendisi yurt dışında eğitim görmüş ve çok kıymetli bir ailenin ferdi. Yakışıyor mu? Galatasaray Yönetim Kurulu, onun düzeyine inmeyecek.” diye konuştu.

Ülke huzurunun değerli olduğunu vurgulayan Özbek, “60 milyon beşerden bahsediyoruz. 60 milyon insanı birbirine kırdırmaya yönelik cümleler kurdu. Bu ülkenin beraberliğini tehdit eden öbür bir konuşma olamaz. Ben kimseden bu türlü bir açık tehdit duymadım. Öteki bir dalı çağrıştırıyor. Cumhuriyet savcılarını vazifeye çağırıyorum. Savcılar, çabucak hareket etmelidir. Bu konuşmalar cezasız kalmamalı. Bir futbol adamı olarak çok üzgünüm. Gidişatımız yeterli değil. Hukukun gereğini yapmasını istiyoruz.” sözlerini kullandı.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.