Filenin Efeleri’nin maçları ne zaman? “Milletler Ligi maç tarihleri

Filenin Efeleri’nin birinci kere gayret edeceği “Milletler Ligi” takımı açıklandı. Türkiye A Ulusal Erkek Voleybol Takımı’nın birinci kere uğraş edeceği 2024 Milletler Ligi (VNL) takımı muhakkak oldu. Pekala, Filenin Efeleri’nin maçları ne vakit?

Filenin Efeleri’nin maçları ne zaman? “Milletler Ligi maç tarihleri
Yayınlama: 21.04.2024
A+
A-

Voleybol Federasyonundan yapılan açıklamaya nazaran ulusal kadro, başantrenör Cedric Enard idaresinde 28 Nisan Pazar günü Ankara’da kampa girecek.

Filenin Efeleri, 10-14 Mayıs tarihlerinde İtalya Ulusal Takımı’nın davetlisi olarak İtalya’nın Cavalese kentine giderek turnuvaya katılacak.

Milli kadro İtalya kampının akabinde 18 Mayıs Cumartesi günü Milletler Ligi (VNL) 1. ayak müsabakaları için Antalya’ya gidecek.

Japonya’nın Fukuoka kentine 1 Haziran’da gidecek ulusallar, VNL’in son ayağı için de 15 Haziran’da Slovenya’nın Ljubljana kentine geçerek Milletler Ligi küme etabı karşılaşmalarını tamamlayacak.

Milletler Ligi’nde final maçları, 27-30 Haziran tarihlerinde Polonya’nın Lodz şehrinde oynanacak.

Milletler Ligi karşılaşmalarının sonuçlarına nazaran olimpiyat hakkı kazanan 8 ülkenin dışında en yüksek FIVB sıralama puanını alan birinci 4 ülke de 2024 Paris Olimpiyatları’na katılma hakkı elde edecek.

MİLLİ GRUP KADROSU

Başantrenör Cedric Enard idaresinde VNL’de başarılı olarak tarihinde birinci defa olimpiyatlarda yer alamaya çalışacak ulusal kadro takımında şu atletler yer alıyor:

Pasörler: Arslan Ekşi, Murat Yenipazar, Arda Bostan

Smaçörler: Efe Mandıracı, Mirza Lagumdzija, Yiğit Gülmezoğlu, Burutay Subaşı, Efe Bayram

Orta Oyuncular: Vahit Emre Savaş, Mert Matiç, Faik Samet Güneş, Bedirhan Bülbül

Pasör Çaprazları: Adis Lagumdzija, Kaan Gürbüz

Liberolar: Volkan Döne, Berkay Bayraktar

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.