Fenerbahçe’den Dursun Özbek’e karşılık: Ahlaki rekabet sürdürmelerini beklemiyoruz

Fenerbahçe, Galatasaray Lideri Dursun Özbek’in açıklamalarına cevap verdi. Yapılan açıklamada, “Dursun Özbek’in ne de mevcut Galatasaray idaresinin sportmence yahut hiç değilse ahlaki hudutlar içerisinde bir rekabet sürdürmelerini aslında beklemiyoruz. Bahsi geçen kulübün kültürü; sportif rekabete değil, kayrılmaya, korunup kollanmaya, imtiyazlı davranılmaya dayalıdır.” denildi. Galatasaray ise bu açıklamadan kısa mühlet sonra, “Hiç boşuna uğraşmayın zira içinde bulunduğunuz ateş üfleyerek sönmez.” ifadelerine yer verilen bir paylaşımda bulundu.

Fenerbahçe’den Dursun Özbek’e karşılık: Ahlaki rekabet sürdürmelerini beklemiyoruz
Yayınlama: 28.02.2024
A+
A-

Fenerbahçe, Galatasaray Lideri Dursun Özbek’in açıklamalarına toplumsal medyadan yayınladığı bir iletiyle cevap verdi.

Sarı-lacivertlilerden yapılan açıklamada şu sözlere yer verildi:

“Galatasaray Spor Kulübü Lideri Dursun Özbek’in Kulübümüz hakkında dün sarf ettiği kimi tabirler nedeniyle bu açıklamayı yapıyoruz.

Öncelikle belirtmek isteriz ki ne Dursun Özbek’in ne de mevcut Galatasaray idaresinin sportmence yahut hiç değilse ahlaki hudutlar içerisinde bir rekabet sürdürmelerini esasen beklemiyoruz.

Bahsi geçen kulübün kültürü; sportif rekabete değil, kayrılmaya, korunup kollanmaya, imtiyazlı davranılmaya dayalıdır.

Ancak, ne kadar korunup kollansa da bu kulübün kamu vicdanında şaibeli bir pozisyonda olduğu açıktır.

3 Temmuz’un üzerinden yaklaşık 13 yıl geçtikten sonra FETÖ taktik ve yöntemlerini kullanarak, ulu Kulübümüze karşı yeni bir tezgah kurmaya yeltenebilmeleri de geçmişten gelen karakterlerinin bugüne kalan mirasıdır.

Öyle anlaşılıyor ki Dursun Özbek, hangi Kulübün FETÖ’nün direkt amacı olduğunu ve hangi Kulübün ise bu akından istifade etmeye çalışarak,

“Duayla himmetle ayağa kaldırılma çabasını” birbirine karıştırıyor.

Buradan bu şahsa bir sefer daha hatırlatıyoruz;

Fenerbahçe ulu tarihi boyunca şampiyonluk posterlerinden oyuncu silmedi, belgesellerden manzara çıkarmak zorunda kalmadı.”

GALATASARAY’DAN PAYLAŞIM

Fenerbahçe’nin bu açıklamasından kısa bir mühlet sonra Galatasaray resmi hesabından yapılan paylaşımda ise “Hiç boşuna uğraşmayın zira içinde bulunduğunuz ateş üfleyerek sönmez.” sözleri kullanıldı.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.