Fenerbahçe yöneticisi Erol Bilecik: Süper Kupa maçına U19 ekibimizle gideceğiz

Fenerbahçe Kulübü Lider Vekili Erol Bilecik Erol Bilecik, “Süper Kupa için Şanlıurfa’ya U19 grubumuzla gideceğiz. Türkiye Kupası’na katılmama kararı aldık.” diyerek yönetim kurulu kararlarını açıkladı.

Fenerbahçe yöneticisi Erol Bilecik: Süper Kupa maçına U19 ekibimizle gideceğiz
Yayınlama: 03.04.2024
A+
A-

TFF’nin açıkladığı cezaların ardından Fenerbahçe Kulübü Lider Vekili Erol Bilecik Erol Bilecik gündeme ait açıklamalarda bulundu.

Alınan yönetim kurulu kararlarını duyuran Bilecik’in açıklamalarından öne çıkanlar:

“Süper Kupa için Şanlıurfa’ya U19 grubumuzla gideceğiz. TFF’ye şu yazıyı gönderdik, ‘Tarihi erteleyecekseniz ya da yabancı hakem atayacaksanız bize bildirin’ dedik. Lakin cevap alamadık.

Buradan Urfalı kardeşlerimize bir ileti vermek istiyorum. Bu maçın sonrasında A Kadromuzu bu kente götüreceğiz.

Türkiye Kupası’ndan affımızı isteyen bir çalışma içine gireceğiz. Bayram sonrasında TFF’ye bütün gerekli müracaatlar yapılacak. Önümüzdeki iki dönem boyunca Türkiye Kupası’na katılmama kararı aldık.”

FENERBAHÇE’NİN HARİKULÂDE GENEL KONSEY TOPLANTISINDA YAPILAN OYLAMA SONUCUNDA İDAREYE VERİLEN YETKİLER NEYDİ?

1-Uygun bir tarihe ertelenmemesi ve yabancı hakem atanmaması halinde 2023 Muhteşem Kupa çabasına çıkmamak yahut futbol 19 yaş altı kadrosuyla katılmak.

2-Önümüzdeki dönemden itibaren 2 dönem Türkiye kupası’na katılmamak yahut önümüzdeki 2 yıl Türkiye Kupası’na 19 yaş altı grubuyla katılmak.

3-Türkiye’de futbol faaliyetlerimizle ilgili verilecek kararlardan bağımsız olarak her halükarda yurt dışı yapılanması konusunda gerekli yol haritasını belirlemek ve hayata geçirmek.

4-Futbol paydaşları dışında yapılan müdahaleler ile Türk futbolunun geldiği ve sürdürülemez nokta prestijiyle UEFA ve FIFA’nın ilgili heyetlerine gerekli aksiyonların alınması için müracaatta bulunmak.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.