Fenerbahçe tribünlerinden reaksiyon | Belözoğlu: Bu türlü bir şey yaşayacağımı düşünmezdim

MKE Ankaragücü Teknik Yöneticisi Emre Belözoğlu, Ziraat Türkiye Kupası çeyrek finalinde 3-0 yenerek eledikleri Fenerbahçe’den taraftarların kendisine gösterdiği reaksiyonla ilgili konuştu. Belözoğlu, “Allah bana 150 yıl ömür verseydi, bu türlü bir şey yaşayacağımı düşünmezdim.” dedi.

Fenerbahçe tribünlerinden reaksiyon | Belözoğlu: Bu türlü bir şey yaşayacağımı düşünmezdim
Yayınlama: 28.02.2024
A+
A-

Karşılaşmadan sonra düzenlenen basın toplantısında konuşan Belözoğlu, Harika Lig’de 5 maçtır kazanamadıklarını hatırlattı.

Belözoğlu, “Bugün bizim için kıymetliydi. Ankaragücü’ne geldiğim günden beri bize gösterilen teveccüh kusursuz. Ankara’yı, Ankaragücü’nü ailemle, grubumla çok sevdik. Kazandığımız için memnunum.” dedi.

Fenerbahçe maçlarının her vakit kendisi için sıkıntı olduğunu söz eden Belözoğlu, “Bugün bütün grubumu, arkadaşlarımı, kardeşlerimi tebrik ediyorum. Fenerbahçe üzere güçlü, bu ligin üstünde çok özel bir gruba karşı bu kadar üstün oyunla kazandık. Kupa bizim için kıymetli. Bunu lige de yansıtmalıyız.” diye konuştu.

Fenerbahçe taraftarının kendisi aleyhine küfürlü tezahüratta bulunmasıyla ilgili ıstırabını lisana getiren Belözoğlu, şunları kaydetti:

“Allah bana 150 yıl ömür verseydi, bu türlü bir şey yaşayacağımı düşünmezdim. Çok üzgünüm. Herkes, benim Fenerbahçe’ye hakikaten kalbimin en hoş yerinde sakladığımı bilir. Bugün yaşanan hak ettiğim bir şey değildi. Her vicdan sahibi insan için bu öyledir. Sokaktaki her Fenerbahçeliden beni ne kadar sevdiğini görüyorum. Hayat bazen çok sevdiğiyle sınar insanı. Bugün bunu yaşayacağım hiç aklıma gelmezdi. ‘Fenerbahçeli Emre’ olarak anılıyorum ancak Fenerbahçe’ye karşı oynarken de ekmeğini yediğim kulübe ihanet etmem. Fenerbahçe’nin aleyhine hiçbir vakit açıklamam olmaz. Fenerbahçeli Emre olmak benim için her vakit ayrıcalık oldu. Bugün çok büyük hayal kırıklığı yaşadım. Beni çok seven Fenerbahçeliler var. Fenerbahçe’den ayrılırken de bu kadar ağır olmasa da benzeri şeyler yaşadım. Gel dediler geldim, git dediler gittim. Fenerbahçe güzeliyle kötüsüyle üstü değil altı çizilir benim için. Fenerbahçe’yi gönlümden diğer bir yere koymam.”

“SERGEN YALÇIN’IN KENDİ FİKRİ”

Emre Belözoğlu, “Tarihin en yeterli Galatasaray kadrosu” fikrine Antalyaspor Teknik Yöneticisi Sergen Yalçın’ın katılmamasıyla ilgili fikrinin sorulması üzerine, “Bu Sergen Yalçın’ın kendi fikri. Benim gördüğüm en düzgün takım olduğunu düşünüyorum. En başarılı, en uygun oynayan diğer bir şey, en düzgün takım diğer. Yaşım 44, en güzel takımı olduğunu söyledim. Bu Galatasaray’ı yüceltmez, Fenerbahçe ve Beşiktaş’ı küçültmez. Ben bunu futbol adamı olarak söylüyorum. Ben işimi yaparım, kimse benim sözlerimi desteklemek zorunda değil. İnanmadığım bir şey söylemem. Derinlik manasında en âlâ takımı.” karşılığını verdi.

“BAŞKANLA KONUŞMADAN KARAR ALAMAZDIM”

Emre Belözoğlu, Kayserispor mağlubiyeti sonrası “Başkanımızla konuşup gereğini yapacağım” diyerek istifa sinyali vermesiyle ilgili, “Başkanla konuşmadan karar alamazdım. 19 Mayıs Stadı açıldığında ben olurum ya da olmam Ankaragücü Avrupa’da olmalı. Ne olursa olsun bugün oyuncularımın bu türlü bir tepki vermeleri, gruplarına sahip çıkmaları kıymetliydi.” diye konuştu.

MKE Ankaragücü’nün çok kısa müddette kendisi için özel bir yere sahip olduğunu vurgulayan Belözoğlu, kelamlarına şöyle devam etti:

“Burada kalmam da Ankaragücü’nün hayrına olacaksa kalırım. Gitmem de hayrına olacaksa giderim. Ankara’da beşerler bana Fenerbahçe’deki hisleri yaşatıyor. Sokaklarda gördüğüm bu sevgiyi desteklememiz lazım. Ankaragücü büyük bir topluluk. İdaremiz cefakarca çalışıyor. Bir evvelki Sayın Liderimiz Faruk Koca türlü türlü sıkıntılar yaşadı. Taraftarımızı keyifli etmemiz lazım. Bu gece değerli bir gece olur bizim için.”

MKE Ankaragücü’nün geçen yıl kupada Beşiktaş ve Trabzonspor’u da elediğini hatırlatan Belözoğlu, “Bu dönem bizim için en büyük keder Galatasaray maçında yenilen erken 2 goldü. Ekibin içinde öz güvensizlik oldu. Burada yaşadığım en büyük ıstıraplar Antalya maçı ve Galatasaray maçındaki durum. Ligin çok üstündeki Fenerbahçe’ye karşı bu oyunu oynayan grup, her kadroya karşı oynar. Bugün bizim için iyi bir gün oldu. İnşallah Ankaragücü’ne kupa kazandıran teknik yönetici olmak isterim.” değerlendirmesinde bulundu.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.