Eski teknik yönetici Del Bosque, İspanya Futbol Federasyonunu denetlemek için atandı

Eski teknik yönetici Vicente Del Bosque, İspanya Futbol Federasyonunu (RFEF) denetlemek için kurulan kurulun başına atandı.

Eski teknik yönetici Del Bosque, İspanya Futbol Federasyonunu denetlemek için atandı
Yayınlama: 30.04.2024
A+
A-

İspanya’da sol koalisyon hükümeti, haftalık olağan Bakanlar Kurulu toplantısında, hükümete bağlı olan Spor Yüksek Kurulu (CSD) tarafından RFEF’i denetlemek için kurulan kurulun başına eski teknik yönetici Del Bosque’yi atama kararı aldı.

Hükümet Sözcüsü ve tıpkı vakitte Eğitim ve Spor Bakanı olan Pilar Alegria, basına yaptığı açıklamada, “Del Bosque, İspanyol futbolunun yüzü olacak.” dedi.

Bir devir (2004-2005) Beşiktaş’ı da çalıştıran Del Bosque, Real Madrid (1999-2003) ve İspanya Ulusal Kadrosu’nda (2008-2016) da teknik yöneticilik yapmış ve 2016 yılında mesleğini sonlandırmıştı.

Son periyotlarda birtakım yolsuzluk olaylarına ve skandallara ismi karışan RFEF’de 10 Eylül’de başkanlık seçimi yapılacak.

RFEF’in eski başkanı Luis Rubiales, kadın ulusal futbol kadrosu oyuncusu Jenni Hermoso’yu dünya şampiyonluğu ödül merasimi sırasında dudağından öpmesinin akabinde gelen reaksiyonlardan ötürü Eylül 2023’te istifa etmişti.

2018-2023 yılları arasında RFEF Başkanı olarak görev yapan Rubiales hakkında ayrıyeten yolsuzluk argümanlarıyla ilgili soruşturma yürütülüyor.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.