Dursun Özbek ve Aziz Yıldırım’ın FETÖ tansiyonu

Fenerbahçe ile Galatasaray bu sefer saha dışında karşı karşıya geldi. Galatasaray Lideri Dursun Özbek’in sarı lacivertlileri ve Ali Koç’u amaç alan açıklamalarına, Eski Fenerbahçe Lideri Aziz Yıldırım sert karşılık verdi.

Dursun Özbek ve Aziz Yıldırım’ın FETÖ tansiyonu
Yayınlama: 28.02.2024
A+
A-

Fenerbahçe’nin eski lideri Aziz Yıldırım, Galatasaray Lideri Dursun Özbek’in açıklamalarının akabinde suskunluğunu bozdu.

Yıldırım, Dursun Özbek’in Fenerbahçe’yi gaye alan ve lider Ali Koç’u FETÖ ile ilişkilendiren açıklamalarına sert cevap verdi.

Aziz Yıldırım, “Fenerbahçe topluluğu, Dursun Özbek ve benzerleri korkup sinerken, onların suyuna giderken FETÖ’ye savaş açmış ve kazanmış bir topluluktur. O gün FETÖ’nün değirmenine su taşıyanlar ortasında Galatasaray’ın eski liderleri ve mensupları da vardır.” açıklamasıyla sessizliğini bozdu.

NE OLMUŞTU?

Dursun Özbek, Antalyaspor galibiyetinin akabinde basın toplantısı düzenleyerek sert açıklamalarda bulunmuştu.

“RAKİP KADRONUN OBURUNUN PROJESİ OLDUĞUNU SÖYLEMİŞTİM”

Özbek, “Rakip grubun bir proje olduğunu, bilhassa liderinin bir proje olduğunu tabir etmiştim. Bunda hala ısrarlıyım. Bu proje olma hüviyetini hala sürdürüyorlar.

Google’da mesela baktığınız vakit ananas yazın, tespih yazın. Şike yazın, halı alanda dostluk maçları yazın, girin bakın karşınıza ne çıkıyor?” sözlerini kullanmıştı.

AZİZ YILDIRIM ATEŞ PÜSKÜRDÜ

Aziz Yıldırım bu açıklamalara 2000 yılını işaret ederek karşılık verdi.

Yıldırım, “Dursun Özbek, UEFA Şampiyonluğunun posterini bile bir bütün olarak yayınlamayan bir kulüp lideri. Fenerbahçe’ye FETÖ tarafından kurulduğu yargı kararları ile sabit olan Şike Kumpasını bir gerçekmiş üzere servis etmesi tam bir FETÖ yandaşlığıdır. Bu karanlık yapı ile uğraşım bitmemiştir. Yokluğumuzda kendini olduğundan farklı bir yere pozisyonlayan Dursun Özbek bilmelidir ki kendisi bizim nazarımızda sinek ikiliden daha büyük değildir ve ona daha çok söyleyecek kelamımız olacaktır.”

Aziz Yıldırım 1998’de seçildiği Fenerbahçe’de 20 yıl başkanlık vazifesini sürdürmüş, dava sürecinde 1 yıl cezaevinde kalmış, 2018 yılında rekor iştirakli seçimle koltuğunu Ali Koç’a devretmişti.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.