Dünya Yürüyüş Şampiyonası sona erdi

Antalya’da 52 ülkeden 431 atletin iştirak gösterdiği Dünya Yürüyüş Şampiyonası sona erdi. Merasimde derece yapan atletlerin madalyaları protokol üyeleri tarafından takdim edildi.

Dünya Yürüyüş Şampiyonası sona erdi
Yayınlama: 21.04.2024
A+
A-

Antalya’da düzenlenen ve 52 ülkeden 431 atletin katıldığı Dünya Yürüyüş Şampiyonası, sona erdi. EXPO 2016 alanında yapılan tertibin akabinde derece elde eden sportmenler için madalya merasimi düzenlendi.

Törene, Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Hamza Yerlikaya, Antalya Valisi Hulusi Şahin, Türkiye Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih Çintimar, Spor Genel Müdürü Veli Ozan Çakır, Dünya Atletizm Federasyonu (WA) Üst Yöneticisi (CEO) Jon Ridgeon ile Dünya Atletizm Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi ve Beşiktaş Kulübü Lideri Hasan Arat katıldı.

Merasimde dereceye giren atletlere protokol üyelerince madalyaları verildi.

FATİH ÇİNTİMAR: “BUGÜN ANTALYA’DA BİR TARİH YAZDIK”

Organizasyonun akabinde açıklamalarda bulunan Türkiye Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih Çintimar, “Bugün Antalya’da bir tarih yazdık. Dünyada birinci kez yapılan karışık bayrak maraton yarışını tamamladık. Buradan 22 ekip Paris 2024’e kotalarını aldı. Biz de aldık. Çok sıkıntı bir yarışı daima birlikte seyrettik. Müsabakaya katılan tüm atletleri tebrik ediyoruz. Burada madalya alabilmek çok düzgün olacaktı ancak penaltı puanları sonucunda grup geriye gerçek düştü. Fakat biz burada kendi kotalarımızı alarak, bilhassa 20 km erkeklerde Mazlum Demir atletimizin en düzgün derecesini elde etmesi çok kıymetliydi. O da inşallah olimpiyat kotasını ranking sistemiyle elde edecek. Bayrak kadromuz direkt olimpiyat kotası aldı. Bu bizim için son derece değerli ve memnun ediciydi” diye konuştu.

Madalya alan sportmenlerin branş, ülke ve isimleri şöyle:

KADINLAR 20 KİLOMETRE
Altın: Kimberly Garcia Leon (Peru)
Gümüş: Zhenxia Ma (Çin)
Bronz: Erica Sena (Brezilya)

KADINLAR TAKIM
Altın: Çin
Gümüş: Peru
Bronz: İspanya

ERKEKLER 20 KİLOMETRE
Altın: Perseus Karlström (İsveç)
Gümüş: Paul Mcgrath (İspanya)
Bronz: Diego Garcia Carrera (İspanya)

ERKEKLER TAKIM
Altın: İspanya
Gümüş: Japonya
Bronz: İtalya

KARIŞIK BAYRAK MARATON
Altın: Francesco Fortunato-Valentina Trapletti (İtalya 2)
Gümüş: Koki Ikeda-Kumiko Okada (Japonya)
Bronz: Alvaro Martin-Laura Garcia-Caro (İspanya)

U20 ERKEKLER 10 KİLOMETRE
Altın: Isaac Beacroft (Avustralya)
Gümüş: Shengji Shi (Çin)
Bronz: Jiawei Luo (Çin)

U20 BAYANLAR 10 KİLOMETRE
Altın: Xizhen Yang (Çin)
Gümüş: ldara Meilan (İspanya)
Bronz: Sofia Santacreu (İspanya)

PARİS 2024’E KOTA ELDE EDEN ÜLKELER
İtalya 2, Japonya, İspanya, Meksika, Brezilya, Avustralya, İspanya 2, Ukrayna 3, Fransa, İspanya 3, Çin 2, Çin, Kolombiya 2, Almanya, Kolombiya, Avustralya 2, Japonya 3, Hindistan, Meksika 2, Türkiye, Slovakya ve Ukrayna 2.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.