Demirtaş tasarruf yapılması gereken kalemleri tek tek açıkladı

Ekonomist Prof. Dr. Özgür Demirtaş, sosyal medyada yaptığı paylaşımda hükümetin geçmiş 10 yıl içerisinde ciddi Ekonomik ve Sosyal yanlışlar yaptığını ve bunun bedeli olarak da ülke tarihinin en büyük krizlerinden birinin yaşandığına dikkat çekti. Demirtaş tasarruf yapılması gereken kalemleri tek tek sıraladı.

Demirtaş tasarruf yapılması gereken kalemleri tek tek açıkladı
Yayınlama: 29.04.2024
A+
A-

Yaşanan ekonomik ve sosyal sıkıntıların hükümetin yanlış politikalarından kaynaklandığını vurgulayan Özgür Demirtaş, ‘hükümete açık not’ diyerek paylaştığı mesajında, tasarrufa saray ekonomisinden, milletvekili haklarından ve bürokrat harcamalarından başlanması gerektiğini vurguladı.

Prof. Dr. Özgür Demirtaş iktidara seslenerek ekonomik ve sosyal kriz için tasarruf tedbiri olarak emekliden, çiftçiden, sabit gelirliden başlanmasının hata olacağını vurguladı.

Demirtaş’a göre tasarruf için başvurulması gereken adresler saray harcamaları, milletvekili hakları, bürokratların harcamaları, gizli ödenekler olması gerekitğine işaret ederek, itibardan tasarruf olmaz sözü ile yapılan harcamalar olması gerektiğine dikkat çekti.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.