Çanakkale’de kök hücre dolandırıcılığı operasyonunda 3 tutuklama

Çanakkale’de polis ekipleri tarafından gerçekleştirilen kök hücre dolandırıcılığı operasyonunda gözaltına alınan 5 şüpheliden 3’ü tutuklandı. Çanakkale İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Şubesi, kök hücre …

Çanakkale’de kök hücre dolandırıcılığı operasyonunda 3 tutuklama
Yayınlama: 05.02.2024
A+
A-


Çanakkale’de polis ekipleri tarafından gerçekleştirilen kök hücre dolandırıcılığı operasyonunda gözaltına alınan 5 şüpheliden 3’ü tutuklandı.

Çanakkale İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Şubesi, kök hücre uygulamalarında kullanılan ve piyasa değeri 200 TL olan kitleri 20 bin ile 100 bin TL arasında satan şüphelilere yönelik harekete geçti. Polis ekiplerinin teknik takibi sonucunda Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Hastanesi’nde Ortopedi ve Travmatoloji bölümünde tedavi gören yaklaşık 60 hastaya, piyasadan 200 liraya temin edilen kök hücre uygulamasında kullanılan kitlerin fahiş fiyatlarla satıldığı tespit edildi.

Operasyon çerçevesinde H.Y.E. ve T.K. isimli doktorlar ile medikal firma sahibi Ö.Ç. ve firma çalışanları B.C.T. ve Y.C.İ. gözaltına alındı. Emniyet tarafından yapılan işlemlerin ardından adliyeye sevk edilen şüphelilerden Ö.Ç., B.C.T. ve Y.C.İ. ’dolandırıcılık’ ve ’icbar suretiyle irtikap’ suçlarından tutuklanırken, Prof. Dr. H.Y.E. ile Doç. Dr. T.K. ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

canakkalede kok hucre dolandiriciligi operasyonunda 3 tutuklama 0 UIq5Vg7i

canakkalede kok hucre dolandiriciligi operasyonunda 3 tutuklama 1 daQqWhPw

canakkalede kok hucre dolandiriciligi operasyonunda 3 tutuklama 2

canakkalede kok hucre dolandiriciligi operasyonunda 3 tutuklama 3 452WjtlD

canakkalede kok hucre dolandiriciligi operasyonunda 3 tutuklama 4 6wML2X2F

canakkalede kok hucre dolandiriciligi operasyonunda 3 tutuklama 5 u4cd7Nqc

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.