Bursa Büyükşehir’i kaybeden Alinur Aktaş’tan veda konuşması

Alinur Aktaş, 31 Mart’ta CHP’li Mustafa Bozbey’e kaybettiği Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevini 6 yıl sürdürdükten sonra, bir basın toplantısı düzenleyerek veda etti.

Bursa Büyükşehir’i kaybeden Alinur Aktaş’tan veda konuşması
Yayınlama: 03.04.2024
A+
A-

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin önceki başkanı Alinur Aktaş, görevi bırakırken yaptığı duyuruda şu sözleri kaydetti;

“31 Mart günü hem şehrimizde hem ülkemizde büyük değişiklikleri olan bir seçim gerçekleşti. Bu seçimde vatandaşlarımızın protest bir tavır sergileyerek sandık başına gelme oranlarının arttığını fark ettik. Ben anı yaşayan bir insanım benim görevim ne ise onu yaparım.

WhatsApp Video 2024 04 03 at 1.49.06 AM 1

Tencere ve cep ile oynanırsa neticesi net olur

Seçmen sadece Bursa değil, Türkiye’de de aynı ifadeyi kullandı, rahmetli Demirel’in ‘Tencere ve cep ile oynanır ise neticesi net olur’ belirli bir söylemi var. Bunun neticesi 20 milyondan, 12 milyona düşen bir oy’un mevcut veriye göre sadığa gitmeme oranının da anormal derecede arttığını gözlemliyorsunuz.

image 2

“BURULAŞ’TAN ZARAR ETTİK”

Güncel personelimiz 12.980 onlarca tesis açılmasına rağmen çok şükür ki personel sayımız artmamış aksine azalmış. Şirketlerimiz arasında sadece BURULAŞ’tan zarar ettik. Bunu da zaten ucuz ulaşım politikası yüzünden olduğunu da biliyorsunuz.

İÇİM ÇOK RAHAT

Ben şehri gülümsetmek isteyen insanım. Şehrin emirliğini yapacak kişinin böyle algılarla vatandaşı yönlendirmekten ziyade, mevcut belediye başkanını zan altında bırakacak tavırlardan ziyade, gerçek konulara değinmesi gerekiyor. Kendisi bazı vaatlerde bulundu. Hesabını kitabını, bütçesini az çok tahmin ediyordur. Şehrin katmanlarıyla, farklı kesimleriyle bu planlarını paylaşacaktır umarım. Sırtımda hiçbir kamburum yok, içim çok rahat. Çok güzel uyku uyuyorum.

image 1

“İFTİRALARI HAKETMİYORUM”

Şu an sipariş ettiğimiz 17 dizi araç yani 68×4 tane vagon gelecek. Bursa’nın ulaşımı rahatlayacak. Maalesef bana atılan iftiraların %1’ini bile hakettiğimi düşünmüyorum.

Doğu katı atık, kelek katı atık aktarma istasyonu, batı bölgesi entegre katı atık bertaraf tesisi ve birçok hazır projemiz bulunmaktadır. Eğer isterlerse, uygun görürlerse gerçekleştirebilirler. Hamitler civarını başka bir şekilde temizlemeyi, rahatlatmayı düşünüyorsanız, o sizin bileceğiniz iş.

‘Alinur Aktaş Artık Belediye Başkanı Değil !’

‘Perşembe günü sabah itibaren Alinur Aktaş belediye başkanı değil, nihayetinde Mustafa bey yeni dönemi devralacak, ben bu şehirde yaşayan bir vatandaş olarak kendisine başarılar diliyorum.’ dedi.

image

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 1 Yorum
  1. Fırat Reis dedi ki:

    Gittiiiiiii gittiiiiii İnegöl’de yaptırdığı yeni villasında emekliliğin keyfini sürecek gitiitiiiiii 🙂