Bülent Uygun’dan Galatasaray maçı öncesi Rey Manaj açıklaması

Üstün Lig’in 35. haftasında Galatasaray ile oynanacak çaba öncesinde Sivasspor teknik yöneticisi Bülent Uygun, “Rey Manaj’ın maçtaki aldığı darbeden ötürü bir ufak sakatlığı var. Onun dışında rastgele bir sakatlığımız yok.” tabirlerini kullandı.

Bülent Uygun’dan Galatasaray maçı öncesi Rey Manaj açıklaması
Yayınlama: 30.04.2024
A+
A-

Sivasspor, Trendyol Muhteşem Lig’in 35. haftasında 5 Mayıs Pazar günü deplasmanda Galatasaray ile oynayacağı maçın hazırlıklarını sürdürdü.

Vali Lütfullah Alım Sivasspor Tesisleri’nde Teknik Yönetici Bülent Uygun ve yardımcıları idaresinde yapılan idman 1 saat 30 dakika sürdü. Isınma hareketleriyle başlayan idman istikrar çalışmalarıyla devam etti. Akabinde minyatür kalede maç yapan Yiğidolar, son kısımda ise çift kale maç yaptı. İdman öncesi basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Teknik Yönetici Bülent Uygun, Galatasaray maçının güç geçeceğini vurguladı.

Uygun, “Sivasspor ismine puanlar o kadar birbirine yakın ki açıkçası Avrupa kupasına gidecek son grubu belirleyecek sürece girdik. Bu süreci en düzgün biçimde kıymetlendirmek istiyoruz.

Futbol ismine hoşluğu yansıtmak, oyun anlayışımızı, ferdi yeteneklerimizin sergilediği hoş bir maç diliyorum. Güçler, avantajlar ve birçok şeye baktığımızda güç bir maç bizi bekliyor.

Bugün Galatasaray’la, Fenerbahçe’nin gücünü bilmeyen yoktur. Hasebiyle çok sıkıntı maça gidiyoruz. Burada puanlar alabilmek için uğraşımızı veririz her zamanki gibi” biçiminde konuştu.

“BİZİM TOPLULUĞUMUZU İLGİLENDİRMİYOR”

Bir basın mensubunun ‘Bu maç şampiyonluğu da yakından ilgilendiriyor. Neler söylersiniz?’ sorusuna deneyimli çalıştırıcı, “Sonuçta şampiyonun kim olacağı beni ilgilendirmiyor. Ben kendi ekibimle ne kadar başarılı olabilirim ona bakıyorum. Sonucunda biz 4 kadroya karşı da çıktık, 4’üne karşı da en üst düzeyde azamî gayretimizi verdik. Hasebiyle kimin ne olduğu beni çok fazla ilgilendirmiyor. Ya da bizim topluluğumuzu ilgilendirmiyor. Onların göstereceği performans, yaşananlar herkes aslında ülkede ziyadesiyle görüyor. Biz yalnızca çıkacağız futbol ismine ne yapmamız gerekiyorsa en hoş formda onu yapacağız. Sonra bize kim nasıl davranıyorsa da karşılığını alacak” karşılığını verdi.

“REY MANAJ’IN UFAK BİR SAKATLIĞI VAR”

Bülent Uygun, Rey Manaj’ın hafif bir sakatlığı olduğunu da açıklayarak, “Rey Manaj’ın maçtaki aldığı darbeden ötürü bir ufak sakatlığı var. Onun dışında rastgele bir sakatlığımız yok. Hakan Arslan esasen malum dönemin son haftasına tahminen yetişecek, koşulara başladı. Onun dışında da rastgele bir sakatlık bulunmuyor. Geri kalan herkes hazır. Yarından itibaren de Rey Manaj kadrosuna en hoş halde katılacaktır” cümlelerine yer verdi.

“PRENSİP OLARAK ALİ’YLE ANLAŞTI BAŞKANIMIZ”

Ali Şaşal Vural ile önümüzdeki dönem da devam edeceklerini lakin Nikolic’in performansını da beğendiğini aktaran Uygun, “Ali ile ben konuştuğumda Nikolic’i görmek istediğimi söyledim. Sonra dedim, Galatasaray ve Fenerbahçe maçlarında oynatacağım. Ondan sonraki maçlarda Nikolic’i göreceğim dedim. Zira Nikolic’in bize yeni dönemde ne verebilir? Oynamadan görme ihtimalimiz yoktu. Hakikaten Niko da oynattığımız maçlarda nitekim performans sergiliyor ve bunu hak ediyor. Fakat biz Ali’ye söylediğimizi yerine getirilmesi ismine Fenerbahçe maçını oynadık. Galatasaray maçında da Ali oynayacak. Ali ve Nikolic ile yeni dönemde devam ediyoruz zati. Prensip olarak Ali’yle de anlaştı başkanımız” sözlerini kullandı.

“SÖYLÜYORUZ, DİNLEYEN YOK”

Rey Manaj’a maçlarda yapılan faulleri hakemlerin görmezden geldiğini vurgulayan deneyimli çalıştırıcı, şöyle devam etti:

“Hakemler maalesef Rey Manaj’a yapılan faulleri görmemezlikten geliyorlar, görmüyorlar. Çaba olarak nitelendiriyorlar. Rakip ise üstüne çıkıyor, sağından çekiyor, formasından çekiyor devam diyor. Zati bizim hakemler genelde görme özürlü olduğu için o yüzden de söylenecek çok fazla bir şey yok. Gördüklerini veremiyorlar, verdiklerinin yanlış veriyorlar. Biz de bir an evvel hakemlerin natürel ki kendi topluluklarını, kendi kalitelerini yükseltmelerini bekliyoruz. Ülkede her şey yükseliyor. Bir tek onların sorunları bütün Türk futbolunu etkiliyor. Bir türlü de geliştiremiyoruz. Söylüyoruz, dinleyen yok. Anlatıyoruz, anlayan yok söylenecek çok kelam yok.”

MİNİK ÖĞRENCİLERDEN MORAL ZİYARETİ

Kadıburhaneddin İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri idman öncesi ekibe ve teknik heyete sevgi gösterisinde bulundular. Minik öğrenciler, idman öncesi Teknik Yönetici Bülent Uygun ve futbolcularla bir ortaya geldiler. Tesislerde bir müddet kalan öğrenciler, daha sonra futbolcularla birlikte koşu yaptı ve fotoğraf çektirdi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.