Beşiktaş’tan TFF’ye reaksiyon: “Kaygıyla izliyor, not ediyoruz”

Beşiktaş, Trabzonspor-Fenerbahçe maçında çıkan olaylardan ötürü verilen cezalar hakkında açıklama yaparak Türkiye Futbol Federasyonu’nu (TFF) eleştirdi. Siyah-beyazlı kulüpten yapılan açıklamada “Kuralların şahıslara ve kulüplere nazaran değişimini Türk futbolu ismine telaşla izliyor, not ediyoruz” ifadeleri kullanıldı.

Beşiktaş’tan TFF’ye reaksiyon: “Kaygıyla izliyor, not ediyoruz”
Yayınlama: 04.04.2024
A+
A-

Beşiktaş, TFF’nin almış olduğu kararlara reaksiyon gösterdi.

Açıklamada, “Kuralların şahıslara ve kulüplere nazaran değişimini Türk futbolu ismine telaşla izliyor, not ediyoruz.” sözleri yer aldı.

Siyah-beyazlı kulüpten yapılan açıklamada şu sözlere yer verildi:

“Türkiye’de spor hukukunun bu kadar değersizleştirildiği, standardının kalmadığı ve adalete inancın yok olduğu öteki bir devir görülmemiştir.

Günden güne maç sayısının arttığı, fikstürlerin ağırlaştığı gerçeğine dayanarak çağdaş spor hukukunda kararlar süratli alınmalıdır. Kararlar, yanlışsız ve kozmik standartlara nazaran belirlenmelidir. Ne yazık ki federasyonumuz bu bahiste aldığı kararlarla inancı sağlamaktan mahrumdur.

Bir atletimize dudak okuma formülüyle 1 gecede kural değiştirerek 6 maç ceza veren, 1 atletimize alana inen taraftarı arkadaşını müdafaa emelli uzaklaştırdığı için ceza veren federasyonla ülke gündemini 15 gündür meşgul eden olaylı maç sonrası bilinen cezaları veren federasyon birebirdir.

Türk futbolu, Josef de Souza olayında yaşananların oyunun gelecekte uğrayabileceği yıpranmayı göz önünde bulundurarak irdeleyip içtihatlar kurmak, spor hukukunu gelişen koşullara nazaran güncellemek yerine, genel geçer bir itinasızlıkla ele almanın faturasını içinden çıkılmaz bir kaosla ödemek zorunda kalmıştır.

Geç ve geçmişe kıyasla orantısız alınan kararlar, geleceğe dair adaletin tesis edilebileceği istikametinde itimadı topyekün ortadan kaldırmıştır. Kuralların şahıslara ve kulüplere nazaran değişimini Türk futbolu ismine korkuyla izliyor, not ediyoruz.”

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.