Beşiktaş Başkanı Hasan Arat’tan teknik yönetici açıklaması

Teknik yönetici arayışları süren Beşiktaş’ta Lider Hasan Arat,  “Yaz periyodunda gelmek isteyen çok kıymetli isimler var. Yerli çok kıymetli isimlerimiz var. Çalışmaları yapıyoruz, sonrasında kıymetlendirme ve karar vakti. Şu an maksat Türkiye Kupası. Bizden bu yüzden bir isim beklemeyin.” diye konuştu.

Beşiktaş Başkanı Hasan Arat’tan teknik yönetici açıklaması
Yayınlama: 30.04.2024
A+
A-

Beşiktaş’ta Fernando Santos’un ayrılığının akabinde gelecek dönem ekibin başında yer alacak teknik yönetici için çalışmalar sürüyor.

Siyah-beyazlılarda TRT Spor’a konuşan Lider Hasan Arat’ın açıklamalarında şu sözler yer aldı;

“TEMASLARIMIZI SÜRDÜRECEĞİZ”

“Bugün Münih’e gidiyorum. Orada kimi görüşmelerim olacak. Sonra Bayern Münih-Real Madrid maçını izleyeceğim. Bunu yalnızca iki grubun maçı olarak görmeyin. Görüşmeler, fikir alışverişleri, oyuncu takipleri… Yarın Dortmund-PSG maçında olacağım. Oradaki temaslarımızı sürdüreceğiz.

“7-8 SPORTİF YÖNETİCİ İLE GÖRÜŞÜYORUZ”

“7-8 sportif yönetici ile görüşüyoruz. Devin Özek de bunlardan biri.”

“BEŞİKTAŞ HERKESLE TEMAS EDER”

Nuri Şahin ile görüşecek misiniz sorusuna Hasan Arat, “Beşiktaş, herkesle temas eder. Santos gelmeden evvel 20 teknik yöneticiyle görüştüm. O gün görüştüğüm çok ünlü hocalar, İstanbul’da buluşmak istiyor. Tekrar Beşiktaş’ın gündemine gelmek istiyorlar. Orta devirde bu işler zordur. Yaz periyodunda gelmek isteyen çok değerli isimler var. Yerli çok değerli isimlerimiz var. Çalışmaları yapıyoruz, sonrasında kıymetlendirme ve karar vakti. Şu an amaç Türkiye Kupası. Bizden bu yüzden bir isim beklemeyin. Herkes ile temasımız olacak. Üstün Lig’in bitmesi gerekiyor. Türkiye’den görüşeceğimiz beşerler var. Beşiktaş’a herkes gelmek istiyor. Beşiktaş, buna layık bir ekip. Çok berbat bir dönem geçirdik lakin bu sorun değil. Bu makûs dönemden ders çıkaracağız.” dedi.

“AL-MUSRATİ AĞLIYORDU”

“Al-Musrati için olağanüstü üzgünüm. Maçtan sonra kendisini aradım. Ağlıyordu. Hayatımda birinci kez bu türlü bir şey oldu. Arkadaşları da teskin etti. Farkındaysanız konumda ayağı bastığı anda başı oraya bakmıyor, aykırıya bakıyor. Benzerini arkadaşımıza yaptılar, kart çıkmadı. Karta bir itirazım yok ancak sporda bu türlü şeyler oluyor. Musrati’nin iki derbide de bu şanssızlığı yaşaması çok üzücü. Ben de sahiden çok üzülüyorum. Kendisi de arkadaşları da üzülüyor. O kadar kıymetli bir futbolcu ki şanssız başladı. Türkiye Kupası ile tüm atletlerimiz, taraftarlarımıza kendini affettirir. Taraftarımız çok üzgün, sabırları muhakkak bir noktaya geldi. Beşiktaş’ın bu fırsatı çok âlâ değerlendirmesi lazım. Sporda oluyor bu türlü şeyler, diğer şeylere yormak bizi üzüyor.”

“BAŞKA KULÜPLERDE GİBİSİ YOK”

Beşiktaş’ta bir futbolcuya bu kadar yükleniliyor, öbür kulüplerde gibisi yok. Çok üzücü. Topluluğumuz, atletlerimize sahip çıksın. Beğenmeyebilirsiniz fakat bizim gayemiz bitmedi, amaç boyunca atletlere sahip çıkalım. Onlar genç insan. Çok etkileniyorlar. Her şeyi okuyorlar, çok etkileniyorlar. Bu periyodu itidalli geçirmemiz lazım.”

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.