Bayramiç’te iki kişinin öldüğü saldırıda kullanılan pompalı tüfek bulundu

Çanakkale’nin Bayramiç ilçesinde 8 Şubat’ta pompalı tüfekle öldürülen Şakir Aydın (35) ve Tayfun Avcı (26) cinayetinde gözaltına alınan şüpheli sayısı 5’e çıktı. Çanakkale İl Jandarma Komutanlığı İstihbarat Şube Müdürlüğü ve JASAT ekiplerinin 3 …

Bayramiç’te iki kişinin öldüğü saldırıda kullanılan pompalı tüfek bulundu
Yayınlama: 10.02.2024
A+
A-

Çanakkale’nin Bayramiç ilçesinde 8 Şubat’ta pompalı tüfekle öldürülen Şakir Aydın (35) ve Tayfun Avcı (26) cinayetinde gözaltına alınan şüpheli sayısı 5’e çıktı. Çanakkale İl Jandarma Komutanlığı İstihbarat Şube Müdürlüğü ve JASAT ekiplerinin 3 gündür süren titiz çalışmaları sonrası operasyonla yakaladığı firari A.K. cinayette kullanılan pompalı tüfeğin yerini jandarma ekiplerine gösterdi. Pompalı tüfek ilçe merkezinde sulama kanalı yakınındaki çalılıklar içinde bulundu.

Bayramiç ilçesine bağlı Sarıot köyü yakınlarındaki cinayet olayı 8 Şubat akşamı saat 20.30 sıralarında meydana geldi. Şakir Aydın ve Tayfun Avcı motosiklet ile köyden ayrıldı. Şakir Aydın ve Tayfun Avcı köy kavşağından anayola motosikletle döndükleri sırada kimliği belirsiz kişi veya kişiler tarafından açılan ateş sonucu vuruldu. Şakir Aydın olay yerinde, Tayfun Avcı ise kaldırıldığı Bayramiç Devlet Hastanesinde hayatını kaybetti.

Çanakkale İl Jandarma Komutanlığı Olay Yeri İnceleme, Çanakkale İl Jandarma Komutanlığı Suç Araştırma Timi (JASAT), İstihbarat Şube, Siber Suçlar, Özel Köpek Timleri, İlçe Jandarma Komutanlığı Asayiş ve Trafik Timleri pompalı tüfekle öldürülen Şakir Aydın ve Tayfun Avcı’nın katil zanlılarını yakalamak için çalışma başlattı. Ekipler, Bayramiç ilçe merkezi olmak üzere Sarıot köyü ile Akçakıl köyünde şüphelilerin yakalanması için çeşitli adreslerde arama yaptı. Özel Köpek Timinde yer alan ‘Tahra’ isimli köpek ile ekipler, gece boyu ve gündüz devam eden yakalama çalışmaları çerçevesinde ekiplere destek verdi. 3 gün boyunca gece gündüz ilçenin giriş ve çıkış noktaları tutuldu.

Çanakkale İl Jandarma Komutanlığı İstihbarat Şube Müdürlüğü ve JASAT ekipleri dün cinayet olayına karışan şüphelilerden A.G. ve C.Ö. yakalanarak, gözaltına alındı. İstihbarat Şube Müdürlüğü firari olarak aranan A.K. ile yaşları 16 yaşında olan ve suça sürüklenen D.B. ve H.M.K’yi titiz çalışmalar sonucu Bayramiç ilçe merkezinde saklandıkları evde yakaladı. Gözaltına alınan 3 şüpheli ifadeleri alınmak üzere Bayramiç ilçe Jandarma Komutanlığına götürüldü.

Cinayette kullanılan pompalı tüfeği attığı yeri söyledi

Öte yandan Şakir Aydın ve Tayfun Avcı’nın öldürüldüğü cinayette kullanılan pompalı tüfek Bayramiç ilçe merkezinde sulama kanalındaki çalılıklar içinde bulundu. A.K. cinayet sonrası sulama kanalı yakınlarında çalılık içine atılan pompalı tüfeğin yerini Jandarma İstihbarat ve JASAT ekiplerine gösterdi. 5 şüpheli jandarmadaki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilecek.

Cinayet olayının altından uyuşturucu ile alacak, verecek meselesi çıktı

Bayramiç ilçesine bağlı Sarıot köyünde meydana gelen pompalı tüfekle saldırının altından uyuşturucu ile alacak, verecek meselesi çıktı. Sarıot köyünden çıkan Şakir Aydın ve Tayfun Avcı, köy kavşağından anayola motosikletle döndükleri önü iddiaya göre bir araçla kesildiği, yaşanan tartışma sonra Şakir Aydın ve Tayfun Avcı’nın pompalı tüfekle öldürüldüğü ortaya çıktı. Öte yandan, Şakir Aydın ve Tayfun Avcı’nın öldürülmeden cinayet zanlıları ile bir vatandaş tarafından yapılan hayra katıldıkları ve sonrasında köyde bir evin bahçesinde alkol aldıkları ortaya çıktı.

bayramicte iki kisinin oldugu saldirida kullanilan pompali tufek bulundu 0 tJIUUmJW

bayramicte iki kisinin oldugu saldirida kullanilan pompali tufek bulundu 1 6BtVFA6H

bayramicte iki kisinin oldugu saldirida kullanilan pompali tufek bulundu 2 ZNjd3mPr

bayramicte iki kisinin oldugu saldirida kullanilan pompali tufek bulundu 3 w7EfJpRI

bayramicte iki kisinin oldugu saldirida kullanilan pompali tufek bulundu 4 FCre87Mv

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.